Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím Foldynu i Okamurova muže

Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku ocenil šampionát jako dobře zorganizovaný, přesto si prý myslí, že z mnoha důvodů právě v Rusku neměl konat. Za svoje slova se stal terčem ostré kritiky.

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Jaromír Bosák

„Ruský šampionát je minulostí,“ komentoval Bosák závěrečné ceremoniál s předáváním zlatých a stříbrných medailí pro Francii a Chorvatsko. Turnaj byl podle něj sice dobře zorganizovaný, přesto se Bosák netajil tím, že nesouhlasí s tím, kde se konal „Myslím si, že z mnoha důvodů se tady neměl konat,“ doplnil novinář.

Své postřehy komentátor také během turnaje zveřejňoval na sociálních sítích. „Zastavil jsem se u báťušky cara. Teda vlastně prezidenta. Ale v Rusku to kapánek splývá. A on prej Vladimír není doma...“ napsal například k fotkám pořízeným u Kremlu.

V následné debatě čelil ostré kritice, tu ale většinou přecházel. „Jsem naučený říkat to, co si myslím. A sport nejde oddělit od všeobecných věcí. A že se nějakým rusofilům nelíbí, to co řeknu? To mě ani trochu nezajímá,“ vzkázal svým kritikům.

Občas ale zareagoval i ostřeji. „Seš vylízanej id*ot. Všichni v pohodě a ty ze sebe děláš kr*téna...“ vynadal komentátorovi ČT jeden z diskutujících. „Jestli chceš vidět id*ota, podívej se do zrcadla,“ opáčil mu Bosák.

Slova komentátora ČT ale rozčílila i některé politiky. „Bosák za Moravce na věž a ČT ať si najde nového skutečného sporťáka, který si neplete komentování sportovních událostí se svazáckou agitací ve stylu 1988. Pane Jaromíre Bosáku, Vaše politické názory nikoho nezajímají, kandidujte, změňte redakci a nebo se laskavě věnujte sportu!“ vzkázal Bosákovi poslanec hnutí SPD Lubomír Volný na sociálních sítích.

A nebyl jediný politik, kterému se Bosákovy poznámky nelíbily. „Bosák nám ukázal kdo v České veřejnoprávní televizi vlastně dnes je. Tedy čest výjimkám, ty tam jsou také. Bohužel podobných bosáků je tam více,“ napsal na Facebooku místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna.

Novináře se naopak zastal jeden z nejúspěšnějších českých paralympiků a hendikepovaných sportovců. „A to on ten pan Jaromír Bosák, to je hodnej kluk. Ale kolik von bere? Milion dva miliony ročně bere. A jsou tam jiný takový Bosákové! *panebože ten Foldyna je d*bil,“ reagoval na Foldynova slova plavec Jan Povýšil.

Vstupte do diskuze (81)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Příznivci DSSS v Dubí napadli novináře, zasahují těžkooděnci

18.08.2018 18:22 Aktualizováno Dubí (Teplicko) - Na shromáždění v Dubí se dnes sešlo podle organizátorů 150 až 20 příznivců…

Škoda při požáru v Ravaku přesáhla 50 milionů korun

18.08.2018 17:19 Aktualizováno Příbram - Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle…

Hasiči uhasili požár haly Ravaku v Příbrami

18.08.2018 08:32 Příbram - Hasiči dnes ráno dohasili požár haly společnosti Ravak v Příbrami, která začala hořet v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama