Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle, Jste jako postavy z Pupenda

Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten na sociálních sítích vysvětloval, proč se rozhodl podpořit vládu. Jenže jeho slova se Hřebejkovi vůbec nelíbila.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce

Zaorálek spolu s většinou sociálnědemokratických poslanců v minulém týdnu podpořil vládu Andreje Babiše. Zbylé potřebné hlasy zajistili komunisté. Zaorálek pak na sociálních sítích vysvětloval, proč se na rozdíl od svého stranického kolegy Milana Chovance rozhodl dát vládě svůj hlas.

„Proč jsem hlasoval pro vládu? Je nutné, aby skončilo období nekontrolovaného vládnutí kabinetu bez důvěry. Tento krok bude mít ale smysl pouze tehdy, když dokážeme ve vládě prosazovat sociálně demokratický program. Pokud to nepůjde, nemá smysl v ní déle zůstávat,“ uvedl po hlasování Zaorálek.

Jenže takové vysvětlení Hřebejkovi nestačilo. „Vy jste ten stejný pan Zaorálek, který se kdysi "shodl s Davidem Černým, že film Pupendo lakuje komunismus na růžovo"? Jenom jsme ukazovali, jak se tu mnozí lidé konformně až zbaběle chovali. Jenomže to byly fiktivní charaktery v komedii, nikoli skuteční poslanci ČSSD model 2018,“ rýpnul si režisér.

K vládě se v minulých dnech režisér vyjadřoval opakovaně. „Důvěra této vlády se naštěstí neopírá o ruské tanky, ale o hlupáky a otroky. A to nemůže vydržet dlouho. Doufejme a pamatujme si je,“ vzkázal Čechům Hřebejk.

Český filmař, který bude v komunálních volbách kandidovat za hnutí STAN do zastupitelstva v Praze 5 ze čtvrtého místa kandidátky. V minulosti Hřebejk tvrdě kritizoval například také prezidenta Miloše Zemana či jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Vstupte do diskuze (65)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VÍME PRVNÍ: Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta k srpnu…

20.08.2018 10:45 Aktualizováno Praha - Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta Andreje Kisky k 50. výročí událostí…

Zámek v Horním Maršově zachvátil požár, škoda je přes pět milionů

19.08.2018 18:56 Aktualizováno Horní Maršov (Trutnovsko) - Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém…

Sovětská invaze očima Čechů: Co dělali obyčejní lidé po příjezdu tanků?

19.08.2018 09:17 Aktualizováno Vzhledem k rozložení sil během invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu, nemohli českoslovenští…

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama