Bratr Václava Havla promluvil: Nové informace o jeho životě mě překvapily. Všichni ho měli za poloboha, ale...

Velkou pozornost vyvolala kniha Jitky Vodňanské „Voda, která hoří“. Někdejší milenka Václava Havla přinesla řadu dosud neznámých informací ze života bývalého českého prezidenta. Některé historky dokonce překvapily i Havlova bratra Ivana.

Přidejte svůj názor 390 komentářů

Havel, Václav

Ivan Havel vystoupil přímo na křtu knihy a přiznal, že to, co se o Václavovi z knihy dozvěděl, ho překvapilo. „Musím se vám přiznat ke své dlouhotrvající slepotě (a očekávám, že se k ní postupně přiznají i mnozí další) vůči jedné životní, povahové a citové dimenzi svého bratra, kterého jsem vždy spíš považoval za poněkud neohrabaného chrobáka “ prozradil Ivan Havel.

Při čtení knihy prý ale na Václava změnil názor. „A tak se mi chrobák zvolna proměňuje v onoho váhavého svůdníka, který před sebou valí svou citovou kouli. Na svém valení začíná být dokonce závislý: současně mu podléhá a současně se ho děsí. Je v tom vlastně paradox, protože zdrojem jeho závislosti je profesionální psychoterapeutka lidské závislosti,“ uvedl na sociálních sítích Ivan Havel.

Pro český rozhlas nedávno prozradil, že svého bratra na rozdíl od některých rozhodně nevnímal jako poloboha. „Já jsem ho viděl jako trošku někoho jiného, jako normálního člověka. Mě víc vadilo ne jeho chování, ale chování lidí kolem něho,“ přiznal s tím, že na začátku byli všichni přátelé, ale později Havlovi začali vykat a říkat mu „pane prezidente“. „A bylo takové divné, že se lidi takhle mění,“ myslí si Ivan.

„Já sám jsem se taky mohl změnit a říkat mu pane prezidente. A nebo bych mu říkal: co blbneš vole,“ prozradil. Když ale něco takového udělal, Havlovo okolí se na něj prý dívalo škaredě. „Možná to dokonce byla Olga, která mě okřikla, že takhle na Václava nesmím mluvit,“ vzpomínal a tím, že si to přesně nepamatuje, ale že to demonstruje tehdejší situaci. „Já jsem si musel opakovat, že je to Venoušek, se kterým jsme se prali. A teď se na něj mám koukat jako na poloboha? To mi prostě nesedělo,“ dodal Ivan Havel.

Vstupte do diskuze (390)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 11:41 Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama