Neetické, zrušit! Česká televize v ohrožení? Po vlně kritiky přišly ze zákulisí další informace

Praha - Některé pořady České televize jsou u části občanů natolik nepopulární, že volají po jejich zrušení. Jak se k tomu ale staví lidé z televize? A jak na Českou televizi pohlíží politici, kvůli kterým byly už v minulosti některé "neetické" pořady málem přerušeny?

Přidejte svůj názor 315 komentářů

Česká televize

To prozradila moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová, která byla hostem pořadu Osobnosti plus. V něm mimo jiné uvedla, že většina politiků dnes má mediální trénink, a ta maska, se kterou předstoupí před kameru, je dost odhadnutelná. "Ve 168 hodinách a v reportážích, které v pořadu pouštíme, jsou ale politici tak trochu demaskováni,“ uvedla.

Vzhledem k citlivosti jejího pořadu ale není překvapením, že z něj politici nadšení nebývají. "Faktem je, že politici náramně kvitují, když se do našeho pořadu dostane jejich politický konkurent," podotkla.

"V tu chvíli je podle nich demokracii učiněno zadost, takhle má fungovat veřejná služba - správně, bravo, braňme Českou televizi. Ale jakmile se pak dostanou do našeho hledáčku sami, tak to je jiná káva. To už jsme neetičtí. Český rozhlas má nepochybně tu samou zkušenost," dodala.

V minulosti byl pořad 168 hodin ohrožen kvůli výtkám politiků, kteří jsou většinou jeho hlavními aktéry, už několikrát. K jeho zrušení ale zatím nedošlo, a to podle moderátorky o něčem vypovídá.

"Fakt, že pořad tohoto typu přežil až dodnes, je skvělá vizitka a jsem za to České televizi vděčná. Ale vnímám trochu změnu doby na politickém kolbišti, kde si část politiků bere kritiku veřejnoprávní televize jako součást své politické strategie, a pak si myslím, že jsem s pořadem přímo na ráně, protože neformálně nám to politici také vzkazují," upozornila.

Podle ní se objevují i reakce jako: takový pořad by tam neměl být, vy byste tam neměla být a podobně. "Vím, že představa politiků o tom, jak by pořad měl vypadat, je naprosto odlišná. A v některých pořadech, na jiných televizích, to je taky vidět," prozradila moderátorka.

Vstupte do diskuze (315)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Ostře sledovaná kauza v Moskvě: Ladislav Špaček se zastal Putina, Rusové…

16.07.2018 17:22 Aktualizováno Praha – Předávání medailí vítězům fotbalového mistrovství světa vyvolalo pořádný rozruch. Podle…

"Tydýt" Pavlásek se naváží do Babiše: Zloději, tuneláři, mafiáni,…

16.07.2018 14:50 Aktualizováno Praha - Lukáš Pavlásek se proslavil jako stand-up komik. Do paměti řady Čechů se ale zapsal…

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama