Zaslepenost čecháčkovstvím, pitomé a falešné národovectví, uřvaní vůdci. Daniela Kolářová se o politice vyjadřuje velice nehezky

Praha - Herečka Daniela Kolářová, která se do paměti Čechů zapsala třeba díky filmům Na samotě u lesa či Kulový blesk si na rozdíl od mnohých Čechů nemyslí, že by se umělci neměli vyjadřovat k politické situaci. Sama se v prezidentských volných postavila na stranu Jiřího Drahoše, takže se netají tím, že je současnou situací zklamaná.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Kolářová, Daniela

Kolářová při prezidentských volbách veřejně podpořila Jiřího Drahoše – stejně jako řada dalších umělců. Myšlenku, že by umělci a známé osoby do politiky mluvit neměli, rozhodně nesdílí. „Jsem občankou a voličkou, platím daně. A je přece úplně jedno, za jakou profesi se vyjadřujete. V první řadě jde o občanské cítění, takže je to každého osobní věc, zda a koho podpoří. Škatulkování na umělce a „ostatní“ mi přijde trochu nesmyslné,“ vysvětluje v rozhovoru pro Deník.

Teď se netají tím, že je z výsledků voleb zklamaná. „Co se kolem nás reálně odehrává, je velice nebezpečné. Mám dost podobný pocit jako na konci osmdesátých let. Intuitivně cítím silné znepokojení,“ uvedla herečka.

Pro to, jaká situace dnes panuje, má možné vysvětlení. „Zřejmě jde o všechno dohromady. Tedy rezidua komunistické společnosti a uzavřenosti, ve které jsme žili, i fakt, že neumíme přijímat lidi, kteří by potřebovali pomoct, nebo určitá zaslepenost čecháčkovstvím. S tím souvisí i pitomé, falešné národovectví,“ varuje Kolářová.

„Místo toho bychom naopak měli napínat snahy ke větší vzdělanosti. Zdá se, že postrádáme základní etické normy – a v politice je to zcela evidentní. Mnozí neznají meze, obcházejí zákony i Ústavu. Víte, na mě někteří politici působí téměř patologickým dojmem, nejen u nás, ale i v Polsku či Maďarsku. Vidíte osobní ambice psychicky nezdravých lidí a nechápete, že jsou schopni kolem sebe vytvořit tak obrovskou kamarilu věrných, či dokonce politickou stranu. Někomu zkrátka vyhovuje mít silného, uřvaného vůdce,“ dodala umělkyně.

Vstupte do diskuze (141)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při nehodě v centru Prahy bylo na stavbě v Mikulandské ulici 45 lidí

18.07.2018 16:31 Praha - V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské ulici v Praze zřítila při rekonstrukci dvě…

Tygry z klecí zřejmě někdo úmyslně pustil, tvrdí majitel bioparku

18.07.2018 15:32 Klamoš (Hradecko) - Pondělní útěk lva a dvou tygrů z klecí v Bioparku Štít na Hradecku má podle…

Za útěk šelem z Bioparku Štít padla pokuta 30 tisíc korun

18.07.2018 12:23 Hradec Králové - Policie začala pondělní útěk lva a dvou tygrů v soukromém Bioparku Štít u obce…

Vláda je Čechům pro smích? Hledají se zájemci o posty ministrů. Zn.…

18.07.2018 10:00 Aktualizováno Praha - Celé Česko se baví čistkami ve vládě. Už dvěma ministrům se stalo osudným údajné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama