Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na internetů a účtů na sociálních sítích. Jeden takový vyvolal u účtu hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka doslova lavinu.

Přidejte svůj názor 213 komentářů

Sjezd ČSSD: Miloš Zeman

Za vším stojí stránka "Opráski sčeskí historje". Tedy přesněji skupina lidí, která satirickou a humornou formou prostřednictvím komiksů poukazuje na problémy dob dřívějších i dnešních. Na facebooku sleduje stránku zhruba sto tisíc lidí a velké oblibě se těší i na twitteru.

Právě zde ale využili krás českého jazyka a pořádně se pustili do Ovčáčka. Ten na svém twitteru napsal: "Prezident republiky Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě na jejich žádost předsedu KSČM a místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Vojtěcha Filipa, poslance KSČM a místopředsedu KSČM Stanislava Grospiče a poslankyni KSČM Miloslavu Vostrou."

img-responsive

Češi si to s Ovčáčkem vyřídili po svém | foto: Twitter

Vzápětí zareagovali umělci z "Oprásků" a pro ně typickým jazykem Ovčáčkovi odvětili: "Stačilo ěnom "Rezident řijal piče" oztatňí pismenka sbiteční."

Samotný příspěvek získal zhruba 200x větší počet liků, než ten Ovčáčkův, navíc se ho chytli i další lidé."Piče přišly za kundou by taky stačilo," uvedl jeden z diskutujících. "Ždaný piče. Kruvy," uvedl další. "Svině přijala svině! Vše tedy v pořádku!" reagoval další diskutující.

Mnoho dalších příspěvků je na hranici publikovatelnosti, popularita původní reakce umělců je ale natolik velká, že se fotky jejich odpovědi začaly ve velkém šířit i skrze další sociální sítě. Překvapivě se ale pod Ovčáčkovými slovy nenašel téměř žádný příspěvek, který by se Zemana či mluvčího zastal.

Vstupte do diskuze (213)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Ostře sledovaná kauza v Moskvě: Ladislav Špaček se zastal Putina, Rusové…

16.07.2018 17:22 Aktualizováno Praha – Předávání medailí vítězům fotbalového mistrovství světa vyvolalo pořádný rozruch. Podle…

"Tydýt" Pavlásek se naváží do Babiše: Zloději, tuneláři, mafiáni,…

16.07.2018 14:50 Aktualizováno Praha - Lukáš Pavlásek se proslavil jako stand-up komik. Do paměti řady Čechů se ale zapsal…

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama