Proč si Zeman nedal udělat nový oficiální portrét? Nevinný dotaz vyvolal na sociálních sítích peklo

Praha - Petr Kukal je učitel a lektor, publicista a básník. Většina Čechů jej zná pod přezdívkou Ktweetuje, pod kterou publikuje na twitteru. Od roku 2015 do dubna 2018 také pracoval na Ministerstvu kultury ČR, kde dosáhl popularity jako správce twitterového účtu. Kukal se teď pustil do ostrého souboje s mluvčím prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. A vítěz je podle uživatelů sociálních sítí jasný.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Jiří Ovčáček, český novinář a tiskový mluvčí. Od prosince 2013 je mluvčím Miloše Zemana a následně i ředitelem Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky

Kukal, který v současné době působí jako tiskový mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, si na svém soukromém účtu rýpnul do prezidenta Miloše Zemana.

„Proč si vlastně Miloš Zeman nedal na nové funkční období udělat nový oficiální portrét? Zajímá mě to. Protože pokud je něco fake news, pak je to ten obrázek, co doteď visí v některých třídách,“ zajímá ho. Přidal oficiální fotku prezidenta, která visí ve školách, a pak i momentku, na které Zeman vypadá velmi unaveně a sešle.

Jeho slova samozřejmě nemohl nechat Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček bez reakce. „Vy jste opravdu jen obyčejný ubožák,“ vzkázal Kukalovi Ovčáček. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „To zrovna z Vašich úst zní nanejvýš komicky, Jiří,“ opáčil mu Kukal.

Na jeho slova pak mluvčí Hradu zareagoval básničkou. „Tweetující básník nechá se nazývat Čecháček nenávistný co si je jen na síti jistý,“ veršoval Ovčáček. „Pane jo!“ nestačil se divit Kukal.

Jejich přestřelka zaujala i řadu dalších uživatelů twitteru. Někteří přidali své verše. „Když nastoupí Ovčáček, styl dostává na fráček,“ napsal jeden z diskutujících. „O nenávisti ke všem, co nejsou k Hradu loajální, víme, tam pan mluvčí nepřekvapí. Útok na pana Kukala také ne, i když jeho dotaz není ničím jiným, než zvídavostí občana. Ale ten básnický počin, to je jak od Jasánka...“ přisadila si jedna z uživatelek twitteru. „Já si stejně myslím, že je to experiment. Že ho někdo vymyslel, sestrojil a vypustil. Protože tohle přece nemůže být výsledek evoluce. Něco takového prostě neexistuje, to musel někdo vyrobit,“ dodala na Ovčáčkovu adresu.

Další lidé přidali odpověď na otázku, proč se Zeman nenechal znovu vyfotit. „Protože by se děti bály chodit do školy,“ navrhla jedna uživatelka. „Má to svoje výhody. Když se rozbije, stačí místo něj pověsit Husáka. Nikdo si zaručeně ničeho nevšimne,“ přidal se další diskutující. „Je to jednoduché. Je to parodie na prezidenta jak v realitě tak na oficiálním portrétu,“ napsal jiný z Čechů.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama