ČT je pod politickým tlakem? Dvořák prozradil, co se děje a na koho podává žalobu

Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák přijal pozvání moderátora DVTV Martina Veselovského. Řeč byla nejen o žalobě na generálního ředitele Barrandova Jaromíra Soukupa. Kromě toho Dvořák promluvil i o tlaku, kteří politici na ČT vyvíjejí.

Přidejte svůj názor 180 komentářů

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

Hned první dotaz moderátora Martina Veselovského směřoval na šéfa soukromé televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Dvořák potvrdil starší informaci o tom, že ČT podává na Soukupa žalobu. Prý ale nezačíná „válka televizí“.

„Jen si myslím, že když někdo podle našeho názoru porušuje mediální legislativu, je správné na to upozornit,“ vysvětloval. Žaloba by se neměla týkat urážlivých slov, která šéf Barrandova pronesl na účet Dvořáka, ale výroky týkající se ČT jako instituce.

Následně Veselovský připomněl výstup premiéra Andreje Babiše, který novinářce z Reportérů ČT vynadal, že její instituce je „jedna zkorumpovaná pakáž“. V tomto případě prý ale ČT žalobu podávat nebude, i když jsou takové výroky přes čáru. Dvořák upozornil, že je třeba rozlišovat. Babiš jako politik dostal mandát od veřejnosti má přece jenom jiné postavení.

Zdůraznil, že Soukup je jako ředitel soukromé televize v podstatě konkurent ČT, což na jeho slova klade naopak přísnější měřítka. „Doba je drsná, měli bychom si na to zvykat,“ postesk si šéf ČT. Připomněl také, že Babiš se za své prohlášení přímo ve vysílání ČT omluvil.

Dvořák také ocenil práci svých podřízených,reportéři jsou podle něj dostatečně zkušení, aby útokům na Českou televizi dokázali čelit. Mnohem víc se podle svých slov bojí kroků, které by mohla dělat Poslanecká sněmovna, aby ČT omezila.

Dodává, že nechodí cíleně za politiky, aby se jich ptal, jak se jim líbí zpravodajství a publicistika ČT, ale myslí si, že je lepší, když s ním politici mluví. Podle něj jsou to oni, kdo ve finále určuje, jakým způsobem se bude instituce vyvíjet.

„Když se sejdu s premiérem Babišem a on mi začne říkat, co se mu nelíbí, tak to si mám zacpat uši?“ ptal se Dvořák. Řeč přišla i na to, že prezident Zeman apeloval na poslance, aby neschválili výroční zprávu ČT. Dvořák přiznává, že to sice jsou politické tlaky, ovšem ne tak zásadní

Vstupte do diskuze (180)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama