Dusno kvůli divadelní hře: Muslimka vytahuje z pochvy českou vlajku, platíme to z daní. Ovčáček se pořádně naštval

Praha - Mezi kritiky kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v Brně se zařadil i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Na sociálních sítích jasně naznačil, co si o hře myslí.

Přidejte svůj názor 153 komentářů

Jiří Ovčáček

Po začátku představení Naše násilí a vaše násilí vtrhla na jeviště necelá třicítka členů hnutí Slušní lidé, utvořila řetěz a bránila hercům v další produkci. Když do divadla dorazil antikonfliktní tým policie, aktivisté jeviště opustili a představení bylo obnoveno. Další skupina hru pískáním a skandováním narušila před koncem, ty vyvedla bezpečnostní agentura.

Inscenaci zkritizoval na sociálních sítích i Ovčáček. „Tu “divadelní hru” napsal nějaký autor počátkem 50. let v rámci tažení Strany proti církvi?“ zajímá ho.

Slušní lidé na sociálních sítích hru kritizovali opakovaně. „Kultura v Brně za 1,5 miliardy. Muslimka vytahuje z pochvy českou vlajku.… A přesto se najdou lidé, kteří tuto prasárnu hájí. Najdou se politici, kteří to háji. A vedení Brna, které s podporou ODS a ČSSD, to financuje...“zlobí se skupina.

„Nechceme, aby se podobné provokace v Brně v budoucnu konaly. A naše reakce bude ještě důraznější. Nechceme, aby se podobné prasárny platily z našich daní. Vždyť nemusíte být věřící, a pokud nejste úchyl, je Vám z takového “představeni” zle,“ uvedli také Slušní lidé.

O financování inscenace promluvil i mluvčí Hradu. „Jednoduché. Ať si “hru” zaplatí brněnští “levicoví liberálové” ze svého. A neutrácí na své primitivní agitky peníze daňových poplatníků.“ navrhl na twitteru.

„Zdá se, že akce Mládež vede Brno v roce 1949 neskončila,“ dodal na sociálních sítích Ovčáček s odkazem na propagandistickou komunistickou akci, při které v květnu 1949 mladí lidé na tři dny převzali v Brně vedení města, podniků a dalších institucí. Akci zorganizoval Krajský výbor KSČ v Brně, aby netradičními prostředky podpořil oficiální politiku po komunistickém převratu v únoru 1948 a získal sympatie co nejširší části veřejnosti, především mladých lidí pro politiku KSČ.

Vstupte do diskuze (153)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama