Lidé jsou lační a nenažraní. Taková civilizace tu nemůže být donekonečna. Herečka spustila pořádnou kanonádu

Praha - Herečka a dabérka Taťjana Medvecká varuje, že lidé se k naší planetě nechovají správně. Sama přiznává, že nechápe, jak je možné, že svět ještě pořád šlape. Upozorňuje na to, že naše civilizace jednou skončí. A možná to nebude tak dlouho trvat.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

„Já se strašně bojím, že vůbec slovo vize z politiky mizí. To je podle mě to, co se odehrává nejen u nás, ale celkově ve světě. To je totální vyprázdněnost idejí. Já ani nechápu, jak je možné, že to ještě pořád šlape,“ podivuje se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus herečka a dabérka Taťjana Medvecká.

„A protože jsem trošičku založená, že lidi by neměli být tak strašně lační a tak strašně nenažraní v tom, jak hrozně všechno chtějí, mám prostě fakt obavu o to, že to tady může skončit. A nemusí to ani moc dlouho trvat,“ varuje držitelka dvou Cen Thálie a Českého lva.

Poukazuje především na ekologické problémy. „Civilizace, která po sobě zanechává takovou míru odpadků, je tak rozežraná, tady nemůže být přece donekonečna. Vždyť jen stačí sledovat, že pluje v Tichém oceánu ostrov, který má rozměr Francie nebo půlky Evropy, z plastů,“ posteskla si herečka s tím, že kvůli němu například umírají ryby.

„Je to hrozné. A ta strašidelná masáž lidí! Já úplně nenávidím, když se mi na tabletu zobrazí nějaká módní značka, protože vždycky, když si tam něco koupíte, tak vám tam dají tu kartičku a vy tam dáte e-mail, tím pádem už vás mají zaháčkovanou,“ uvedla s tím, že ona sama už teď nikde e-maily nedává. „Byla jsem blbá, když jsem začínala. Víte co? Že musíte jenom umřít, a opravdu nemusíte mít pokaždé jinou blůzičku,“ vzkazuje lidem.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama