Radim Jančura prodává Student Agency, zůstanou mu autobusy a vlaky

Praha – Firma Student Agency patří k nejznámějším tuzemským značkám. Skoro každý už někdy cestoval žlutým autobusem nebo si na jejich pobočce kupoval letenku. Firma teď ale bude údajně měnit majitele, Radim Jančura se jí chce zbavit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Šéf Studeng Agency Radim Jančura

Prodejce letenek a zájezdů Student Agency už nebude Jančurovi patřit. Ten si však ponechá firmu RegioJet, pod kterou spadají jeho vlaky a autobusy. Doprava tak stále bude Jančurova.

Jakou může mít taková společnost cenu? Podle Hospodářských novin za ni bude chtít Jančura zhruba miliardu. Odborníci na byznys to odhadli na základě hospodářských výsledků společnosti za poslední dobu.

Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti Student Agency nicméně pro Hospodářské noviny tvrdí, že prodej firmy "není na pořadu dne". "Jako úspěšná firma, která je jedničkou v řadě oborů, je samozřejmě dlouhodobě a opakovaně oslovována potenciálními zájemci, kteří projevují zájem. Soustředíme se ale dále na vlastní rozvoj byznysu a jeho jednotlivých částí." dodává.

Dokumenty firmy nicméně hovoří jasně. Jančura se prodeje zájezdů a letenek zbavuje, utržené peníze chce investovat do rozvoje autobusů a vlaků. Svoji taxislužbu Tick Tack prodal před necelým půl rokem.

Jančura v současnosti také vede právním spory se svojí exmanželkou. Ta jej žaluje kvůli údajně nedoplacenému výživnému a po dopravním magnátovi žádá pět miliónů korun. Jančura je ochoten dát tři milióny.

Oba manželé spolu žili pouhých pět let a to mezi lety 2012 a 2017. Vztah podle informací Blesku od začátku nebyl ideální a jeho krach tak mnohé nepřekvapil. Manželství také zůstalo bezdětné.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama