Číšník zbitý cizinci: Čeká mě další operace. Co přeje útočníkům?

Praha - Ten případ otřásl Českem. Číšník z restaurace v centru Prahy byl surově zbit skupinou agresivních cizinců. Vše zachytily kamery a i díky tomu se tak o zločinu rozjela mezi českou veřejností vášnivá debata.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka

Agresoři trestu neuniknou. Pokusili se sice z Česka promptně zmizet, byli však na ruzyňském letišti zadrženi policií. Co si o celé kauze myslí její hlavní oběť, surově zbitý číšník Miroslav?

"Přál bych jim co nejvyšší trest, aby to byl odstrašující příklad pro další cizince, kteří navštíví Prahu, Českou republiku,“ řekl pro televizi Prima muž, jemuž museli lékaři vyspravit lebku za pomoci šroubů.

Video z napadení zatím viděl jen jednou. Z pochopitelných důvodů si jej zatím detailněji neprohlížel. Teď hlavně doufá, že bude zdravý a zbabělý útok na něm nezanechá trvalé následky. Čeká ho totiž ještě operace.

K brutálnímu napadení pana Miroslava došlo 21. dubna. Skupinka nizozemských turistů seděla na terase restaurace kde pracuje jako číšník. Poté, co je upozornil aby nepopíjeli přinesené alkoholické nápoje, strhla se mela v jejímž důsledku byl vážně zraněn.


Poté, co byli cizinci českou policií zadrženi, byli dva z nich propuštěni. Jednalo se o ty, kteří se snažili konflikt urovnat a nikoho nenapadali. Další tři dostali podmínku na osm měsíců a z Česka byli na pět let vyhoštěni.

Nejagresivnější byli během útoku dva bratři. Ty poslal pražský soud do vazby, bylo totiž důvodné podezření že by se ze země pokusili (opět) uprchnout. Za brutální útok na číšníka jim hrozí až desetileté tresty.

K násilnému napadení se nedávno vyjádřil například i nizozemský ministr zahraničí Stef Blok. "„Když vidím záběry z bitky, do které jsou zapleteni nizozemští občané, stydím se,“ řekl Blok.   

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Příznivci DSSS v Dubí napadli novináře, zasahují těžkooděnci

18.08.2018 18:22 Aktualizováno Dubí (Teplicko) - Na shromáždění v Dubí se dnes sešlo podle organizátorů 150 až 20 příznivců…

Škoda při požáru v Ravaku přesáhla 50 milionů korun

18.08.2018 17:19 Aktualizováno Příbram - Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle…

Hasiči uhasili požár haly Ravaku v Příbrami

18.08.2018 08:32 Příbram - Hasiči dnes ráno dohasili požár haly společnosti Ravak v Příbrami, která začala hořet v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama