Msta za brutálně zmláceného číšníka? Přátelé napadaného muže se chystají do Nizozemí

Praha - Jak se zdá, případ číšníka Miroslava, kterého v Praze napadla a brutálně zbila skupinka mužů z Nizozemska, bude mít vážnou dohru. Nizozemská média informují, že skupina přátel napadeného muže se chystá do Nizozemí, aby tam na vlastní pěst provedla vyšetřování.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka

Skupinu sedmi Nizozemců ve věku 24 až 32 let zadržela česká policie na pražském letišti kvůli podezření, že v restauraci v centru Prahy napadli číšníka, který je upozornil, že nesmějí konzumovat donesený alkohol.

Třem Nizozemcům obviněným z výtržnictví pražský soud uložil osmiměsíční podmínky a vyhostil je na pět let ze země. Dva muži, které policie považuje za hlavní pachatele, skončili ve vazbě. Zbývající dva Nizozemci, které policie neobvinila, se obratem vrátili domů.

Tento verdikt ale blízké a přátele Miroslava zřejmě příliš neuspokojil. Nizozemský server nltimes.nl informuje o tom, že příští týden do Nizozemska odletí Miroslavovi přátelé, aby provedli své „vlastní vyšetřování" pachatelů. Informoval o tom mluvčí rodiny číšníka.

Co přesně by měli vyšetřovat, ale není jasné. „Uděláme teď akci pro Miroslava. On přesně ví, co děláme,“ prozradil agentuře ANP jeden z jeho přátel.

Server připomíná, že číšník po napadené skončil ve vážném stavu v nemocnici. Podle mluvčího rodiny utrpěl krvácení do mozku a na třech místech měl zlomenou čelist. „Možná bude mít trvalé zdravotní následky," řekl mluvčí rodiny nizozemským médiím. „Byl téměř mrtvý kvůli úderům do hlavy, byl velmi blízko smrti. Je štěstí, že vůbec přežil štěstí. Ale není na tom nejlépe,“ řekl mluvčí Miroslavovy rodiny nizozemské agentuře ANP.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek v Horním Maršově zachvátil požár, vyhlášen třetí stupeň poplachu

19.08.2018 11:14 Aktualizováno Horní Maršov (Trutnovsko) - Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém…

Sovětská invaze očima Čechů: Co dělali obyčejní lidé po příjezdu tanků?

19.08.2018 09:17 Aktualizováno Vzhledem k rozložení sil během invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu, nemohli českoslovenští…

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Příznivci DSSS v Dubí napadli novináře, zasahují těžkooděnci

18.08.2018 18:22 Aktualizováno Dubí (Teplicko) - Na shromáždění v Dubí se dnes sešlo podle organizátorů 150 až 20 příznivců…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama