Formana si hluboce vážím, Česko jej pyšně považuje za svého, napsal Zeman v kondolenci. Formanová zveřejnila dojemný vzkaz

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zaslal kondolenční telegram Martině Formanové, vdově po režisérovi Miloši Formanovi. Formanová už včera na sociálních sítích uvedla, že její manžel byl uložen k odpočinku a že pohřbu se zúčastnili jen nejbližší.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Miloš Forman

„Vážená paní Formanová, s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vašeho manžela. Dovolte mi, abych Vám i celé Vaší rodině vyjádřil upřímnou soustrast,“ uvedl prezident v telegramu, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

„Pana Miloše Formana si hluboce vážím nejen já a celý český národ, ale i celý svět. Miloš Forman, jehož osobně považuji za největšího českého režiséra vůbec, ve svém díle i vlastní osobnosti reflektoval univerzální charakteristiky člověka a světa. Jeho filmy poukazují na občas komickou, občas tragickou roli a sílu „obyčejného člověka“ i génia. Ačkoli některá byla sžíravě kritická, je zřejmé, že jeho díla byla točena s láskou,“ uvedl Zeman.


„Pan Miloš Forman rozpornost a paradoxy nejnovější historie i soudobého světa ztělesňoval i svým vlastním životem. Ten je příběhem člověka, který neusíná na vavřínech, ale dává přednost výzvě, nevzdává se při neúspěchu, ale pracuje – často ve ztížených podmínkách emigrace – na budoucím úspěchu, a který přesto, že citlivě vnímá vnitřní a vnější komplikovanost dneška, si život dokáže vesele užívat,“ píše se v telegramu.

Zeman také uvedl, že Forman nadále zůstane velkým umělcem a hrdým, příkladným člověkem. „Česká republika jej pyšně považuje za svého. Dovolte mi tedy, prosím, ještě jednou, abych vyslovil svoji lítost nad ztrátou, která Vás i nás všechny postihla,“ dodal.

Martina Formanová včera na twitteru uvedla, že „Vážení přátelé, Miloš byl uložen k odpočinku v neděli 15 dubna, podle jeho přání na našem místním hřbitově ve Warrenu v Connecticutu,“ uvedla s tím, že na pohžbu byli jen Formaovi nejbližší. „Vřelé díky za nespočet zpráv vyjadřujících lásku a soucit,“ dodala vdova.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama