Babiš lže? My jsme diskutovat chtěli, tvrdí organizátoři demonstrací. Babiše vyzvali k veřejné debatě

Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš nedávno kritizoval celorepublikové demonstrace proti jeho osobě, které organizovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Tvrdil, že většina lidí nechce vést debatu a argumentovat. S tím ale skupina nesouhlasí a vyzývá proto Babiše, aby přišel na veřejnou debatu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Demonstrace proti Babišovi

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii pokládá za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem České republiky trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. „Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Babiš vzdal funkce!“ vzkazují aktivisté. Kvůli tomu také uspořádaly demonstrace po celé zemi.

„Samozřejmě nechť lidé protestují. Problém je, že většinou tito lidé nechtějí vést debatu a argumentovat. Já s tím nemám problém. Pokud máme jiné názory navzájem, tak se pojďme slušně normálně bavit, ale já jsem žádný zájem z té strany neviděl,“ tvrdil před týdnem Babiš.

Zástupci iniciativy ale tvrdí, že to není pravda a že mezi 17. listopadem 2017 a 25. únorem 2016 třikrát jednali o možnosti veřejné debaty o naplňování jeho Smlouvy s občany, kterou rozesílal před volbami. „Tato vyjednávání pokaždé ztroskotala na tom, že jste neměl zájem bavit se o svých slibech občanům veřejně,“ uvedl předseda spolku Milion Chvilek Mikuláš Minář.

Jeho slova prý proto berou jako nabídku sejít se a diskutovat a přijímají ji. „Navrhujeme vám tedy veřejné setkání na neutrální půdě, kde si budeme moci slušně vyměnit názory a ujisti se, že si vzájemně rozumíme,“ uvedl v dopise, který poslal Babišovi.

Minář také dodává, že iniciativa očekává dohodnutí termínu i formátu setkání. Přesto dodávají, že v petiční kampani proti Babišovi, jejímž cílem je nasbírat milion podpisů, budou pokračovat. Petici dosud podepsalo více než 240 tisíc lidí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama