Reakce Moskvy na Sýrii? Rusko na otevřený vojenský konflikt se Západem nemá a ani si netroufá, tvrdí diplomat

Praha - Bývalý český velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář na sociálních sítích hodnotí to, jaký dopad bude mít útok spojenců na Sýrii. Nepředpokládá prý, že by Moskva nějak změnila svůj přístup Damašku. na vojenský konflikt si podle něj ale netroufá.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Vladimír Putin

Kolář se na facebooku vrátil k útoku spojenců na Sýrii. Lidé se jej prý ptají, zda bude mít za následek další eskalaci napětí s Ruskem. „Přiznám se, že se nad tím moc nezamýšlím. Pro mne je to podružné. Vnímám to spíš jako ruský problém, ne náš,“ přiznává muž, který působil jako velvyslanec v Rusku i v USA.

„Západ, jehož jsme naštěstí součástí, má dost síly a schopností a musí mít také odvahu udeřit, je-li přesvědčen, že je to správné a žádoucí. Spojenci provedli útok tak, aby nezasáhli žádné ruské cíle. Smyslem této noční akce je vzkaz Asadovi, že používání chemických zbraní nebude tolerováno, a Putinovi, že ho sice nemůžeme úplně ignorovat, nesmíme ho ani podceňovat, ale rozhodně se ho nebojíme,“ popisuje účel úderu Kolář.

Rusko podle něj sice protestuje, odsuzuje a hrozí, ale to je tak asi všechno, co může dělat. „Na otevřený vojenský konflikt se Západem nemá a ani si netroufá. Bohužel bude i nadále škodit, překážet a podporovat Bašára Asada a na situaci v Sýrii se nic moc nezmění. Občanská válka bude pokračovat, obrovské utrpení civilního obyvatelstva neskončí.“ myslí si exdiplomat.

A lepší to nebude ani ve vztazích se Západem. „A také Putinova konfrontace se Západem bude pokračovat. Bude se dál pomocí hybridní taktiky a dezinformačních kampaní pokoušet oslabit nás zevnitř. Má na to mezi námi bohužel dost vlivných spojenců. Ale je jen na nás, zda se mu to podaří,“ dodává Kolář.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 08:28 Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

Rozhovor: Legalizace prostituce v Česku? Je to jen práce, holky jsou…

17.07.2018 08:16 Otázka prostituce v Česku je dlouhodobě jednou z nejkontroverznějších. Každá nová vláda ji řeší…

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama