Umělci se k politice nemají vyjadřovat? Říct svůj názor je dnes nebezpečné, říká známá zpěvačka

Praha – Zpěvačka Petra Janů se podle svých slov rozhodla, že se na politiku „vybodne“. Poukazuje na to, že se v minulosti objevil názor, že by umělci neměli do politiky vůbec mluvit. Poukazuje také na to, že nálady ve společnosti nejsou právě nejlepší.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Petra Janů

Janů při zmínce o Andreji Babišovi mračí. „Já jsem zjistila, že zpěváci a vůbec lidi od kumštu by se údajně neměli k ničemu vyjadřovat, protože… Protože prostě neměli. Takže já se k tomu nechci vyjadřovat a Zelenka by mně za to naplácal. Takže já už se o tom nebudu nikdy bavit a svoje názory si nechám pro sebe,“ uvedla hudebnice v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Odkazovala se přitom na jejího manžela a současně i manažera Michala Zelenku, který zemřel v roce 2011.

Janů poukazuje na to, že současné nálady mezi lidmi jsou velmi špatné. „Společnost je teď tak agresivní, že když řeknete nějaký svůj vlastní názor, že je to až nebezpečné. Takže jsem se rozhodla, že se na tu politiku vybodnu, protože to, co se děje teď, to je unikátní,“ myslí si Janů.

Lidé jsou podle ní agresivní. „Nechtějí se dohodnout a hlavně na mě padá beznaděj, že ani v té politice se nemůžou dohodnout,“ uvedla zpěvačka. Ona sama se pak prý rozčiluje jenom nad věcmi, o kterých ví, že je může ovlivnit.

„Cíleně se zbavuji takových těch upírů, co z vás vysávají energii, neustále si na něco stěžují a pořád je pro ně všechno špatně. Od nich zdrhám, až se za mnou práší. Nějací takoví na mě možná byli naštvaní, ale to neřeším. Kdo ví, kolik času mi zbývá a já zbytek času nechci trávit v negativních emocích,“ uvedla také v rozhovoru.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama