Známý novinář z ČT si došlápl na Zemana a zkritizoval úplně všechno, co v poslední době udělal

Praha – Jan Moláček, český novinář, moderátor a reportér, který v minulosti působil také jako zahraniční zpravodaj ČT, se pustil do prezidenta Miloše Zemana a jeho chování po prezidentských volbách. Poukazuje na to, že to, co předvedl, by si státník dovolit neměl.

Přidejte svůj názor 153 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

„Každý normální politik po vyhraných volbách vysloví poraženému soupeři aspoň formálně uznání. Miloš Zeman nenašel pro Jiřího Drahoše jediné slůvko. Každý normální politik se po vyhraných volbách snaží oslovit i voliče svého protikandidáta. Obvykle řekne, že chce být 'prezidentem všech', hájit i jejich zájmy, sjednotit národ nebo tak něco,“ napsal na sociálních sítích Moláček.

Prezident se ale zachoval jinak. „Miloš Zeman jim vzkázal: 'Shut up!',“ připomněl známý novinář, který kromě ČT působí i v Českém rozhlase. 

„Každý normální politik se v inauguračním projevu věnuje otázkám klíčovým pro jeho zemi. Pokud tato země čirou náhodou ve stejný rok slaví 100 let od svého vzniku, je nemyslitelné, aby to ignoroval. Miloš Zeman Českou republiku v inauguračním projevu ignoroval prakticky úplně. Věnoval ho téměř výhradně sobě samému, agendě svých spojenců v parlamentu a svým osobním antipatiím,“ vytknul Zemanovi.

Poukázal také na prezidentovy nevhodné výroky týkající se nedávné demonstrace. „Každý normální politik, pokud proti němu lidé demonstrují, tak řekne, že je to jejich právo, které on respektuje, i když s nimi nesouhlasí, a že se nebrání diskuzi, nebo něco v tom smyslu. Miloš Zeman jim vzkázal, že jsou chudáčci,“ zdůraznil Moláček.

„Každý normální politik aspoň předstírá, že mu jde o budoucnost jeho země. Miloš Zeman slaví, že budoucnost je na pět let jeho a jeho věrných. S tím vším se ale v Česku posouvá i vnímání toho, co je v politice normální. Bohužel, přesně opačným směrem, než bychom potřebovali,“ varuje na závěr.

Vstupte do diskuze (153)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 14:53 Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 08:28 Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

Rozhovor: Legalizace prostituce v Česku? Je to jen práce, holky jsou…

17.07.2018 08:16 Otázka prostituce v Česku je dlouhodobě jednou z nejkontroverznějších. Každá nová vláda ji řeší…

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama