Zemane, ČT ti nedáme! Češi se bouří proti slovům prezidenta, chystají demonstraci za svobodu médií

Praha - Prezident Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu mimo jiné obvinil média z pokusů o manipulaci veřejnosti a neobjektivnosti. Konkrétně zmínil Českou televizi i vydavatelství Economia patřící Zdeňku Bakalovi.

Přidejte svůj názor 208 komentářů

Česká televize

Zeman v projevu uvedl, že novináři Economie si nezaslouží úctu a lidé je nemají brát vážně. Zdůvodnil to tím, že vydavatelství patří podnikateli Zdeňku Bakalovi, kterého obvinil z tunelování těžařské firmy OKD. ČT se pak podle jeho slov ve zpravodajství příliš přikláněla ke straně TOP 09.

Tato slova se nelíbí nejen dotčeným médiím, ale i některým politikům a aktivistům. Skupina AUVA v reakci na Zemana svolává demonstraci nazvanou „Zemane-ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“.

Skupina poukazuje na to, že bez svobodných médií není svobodná společnost. „Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na media a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naší politiku a společnost. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež a nesnesou kritický názor,“ uvádí na facebooku skupina AUVA.

I s ohledem na nedávné události na Slovensku označují aktivisté tento trend za nebezpečný. „Vyjádření uvedené v inauguračním projevu Miloše Zemana pak považujeme za neospravedlnitelné. Chceme proto panu prezidentovi a dalším dokázat, že novinářkou obec (včetně nezastupitelné role veřejnoprávní televize a rozhlasu) a její práci jsme připraveni bránit. Bez této záslužné činnosti médií by naše společnost mohla rychle přijít o svou svobodu a názorovou pluralitu,“ uvádí organizátoři demonstrace, ke které se na sociálních sítích přihlásilo asi 1500 lidí. Dalších asi 8,5 tisíce se o událost zajímá.

Termín demonstrace byl stanoven na 14. března na 18:00, lidé se mají sejít na Václavském náměstí.

Vstupte do diskuze (208)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama