Jde o peníze veřejnosti! Ovčáček opět tepe ČT. A Dvořák se rozhodl udělat radikální krok

Praha – Mezi televizí Barrandov a Českou televizí zuří otevřená válka. Majitel Barrandova a moderátor Jaromír Soukup si v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa podle svých slov poukazuje na „neefektivní hospodaření a netransparentnost“ veřejnoprávní televize. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela asi dvě desítky stížností na vysílání TV Barrandov, brání se i ČT.

Přidejte svůj názor 127 komentářů

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

RRTV řešila zhruba dvacet stížností na vysílání TV Barrandov, čtyři z nich postoupily do správního řízení. Proti tvrzením Soukupa se chce bránit i Česká televize. Sám Soukup si za zveřejněnými informacemi stojí a tvrdí, že „šlápl do vosího hnízda“, za což sklidil mnoho agresivních urážek.

„Ředitel České televize Petr Dvořák vyhrožuje, že se postará o to, aby nám sebrali licenci, abychom nemohli vysílat,“ tvrdí Soukup. „Petr Dvořák tak nějak nemůže skousnout, že jsem upozornil na to, že ČT utrácí každý rok 7 miliard korun od nás koncesionářů bez jakékoliv smysluplné kontroly,“ uvedl.

ČT slova Soukupa vyvracela hned několika způsoby. Minulý týden jeho pořad v „přímém přenosu“ komentovala na twitteru, posléze vydala i desetistránkovou zprávu, ve které po vzoru projektu Demagog hodnotila Soukupovy výroky. „O České televizi zaznělo v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa hodně nepravd. Pojďme to s panem Soukupem probrat v pondělní Devadesátce na ČT24. Pozvali jsme ho do diskuze s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem,“ uvedla ČT na sociálních sítích.

Pod příspěvkem se strhla hodně tvrdá debata o budoucnosti veřejnoprávních médií. „Nadešel čas zprivatizovat ČT ve veřejné dražbě. Veřejnoprávní média jsou přežitek,na který se musejí nedobrovolně skládat občané, i když o jejich služby nemají zájem,“ postěžoval si jeden z diskutujících. „Do ČT bych být panem Soukupem ani nepáchl! Vše vystříhají a zmanipulují. Když diskuzi, tak na půdě Barrandova v přímém přenosu! Proč nejde ředitel ČT na Barrandov? Zase chcete manipulovat? Nikdo vám už dnes nevěří!“ přidal se další

Někteří naopak označili pozvání Soukupa za hloupost. „Ale neee, no taaaak. Proč takovému člověku vůbec věnovat energii a pozornost? A už vůbec veřejnoprávní tv, která přeci tohle opravdu nepotřebuje,“ myslí si jeden z diskutujících. „Rád se podívám na to jak pan Dvořák roznese toho Soukupa,“ opáčil další.

Diskuze o ČT se objevila i na facebookové stránce mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jeden z Čechů se pozastavoval nad tím, že ČT na facebooku zveřejnila sponzorovaný příspěvek, ve kterém vyvrací jednu z údajných Soukupových lží. „Tak se na to podívejme, tohle mi tu běhá už celý týden horem dolem, veřejnoprávní žumpa si za naše peníze platí kampaň proti konkurenční televizi a proti Soukupovi!! Vedou kampaň za naše daně a Rada ČT na to čumí,“ zlobil se.

Na jeho slova zareagoval i Ovčáček. „Jde o peníze veřejnosti! Pokud bych já z rozpočtu hradního tiskového odboru nechal zaplatit propagaci příspěvků na FB, právě ČST Praha by mě rozcupovala na kousky. V Reportérech ČT, v té neonormalizační ohavnosti Newsroom ČT 24 a ve 168 hodin,“ rýpnil si hradní mluvčí.

Vstupte do diskuze (127)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama