Válka médií? ČT vrací úder TV Barrandov. Dvořák vyhrožuje sebráním licence, tvrdí Soukup

Praha - Český miliardář a mediální magnát a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup se rozhodl vyhlásit válku České televizi. Ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se od minulého týdne věnuje právě práci české veřejnoprávní televize. ČT si ale nenechala útoky jen tak líbit a po vzoru známého projektu Demagog se rozhodla vyvrátit lži, které Soukup používá.

Přidejte svůj názor 129 komentářů

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

„V pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zazněla částka 135 korun za televizní poplatek celkem šestnáctkrát, částka 7 miliard korun v souvislosti s ročním rozpočtem ČT pak jednadvacetkrát. Vedle toho pak také celkem devatenáct zavádějících a manipulativních tvrzení a osmnáct nepravdivých výroků,“ uvedla ČT v desetistránkovém materiálu, který zveřejnila v reakci na Soukupův pořad.

ČT například cituje Soukupova slova, že koncesionářský poplatek musí platit každý. S tím ale televize nesouhlasí a uvádí, že poplatky jsou většinou odváděny za celou domácnost. Pravda prý ani není, že má ČT rozpočet 6 nebo 7 miliard, jak tvrdil Soukup. „Průměrný příjem za poslední tři roky činil 5,66 miliardy za rok,“ píše se v materiálu.

Veřejnoprávní stanice vyvrací i Soukupova slova o reklamě. Ta se může vysílat jen na kanálech ČT2 a ČT sport. Ročně z ní pak stanice získává 117 milionů, ze kterých ale jde 34 milionů do Státního fondu kultury. Podle slov Soukupa má ale ČT s reklamy půl miliardy.

ČT na informace z pořadu TV Barrandov reagovala už v uplynulém týdnu v podobě tweetů. Reakci ČT ale zástupci TV Barrandov odmítli a svými výroky si stojí. Tvrdí, že ČT informace účelově zkresluje. Jaromír Soukup rovněž avizoval, že v pořadech zaměřených na ČT bude pokračovat.

Na facebooku je tak možné vidět upoutávku na další díl pořadu. „Ředitel České televize Petr Dvořák vyhrožuje, že se postará o to, aby nám sebrali licenci, abychom nemohli vysílat, tak nejprve trošku zabrousíme do bizarního myšlenkového světa České televize a jejich lodivodů a architektů toho, čemu máme říkat transparentně hospodařící instituce veřejné služby,“ hlásá Soukup ve videu.

„Petr Dvořák tak nějak nemůže skousnout, že jsem upozornil na to, že ČT utrácí každý rok 7 miliard korun od nás koncesionářů bez jakékoliv smysluplné kontroly. A pak vás vezmu na další exkurzi tentokrát do prostředí exekutorů, kteří se podobně jako ČT někdy zdají být nedotknutelní.A podle toho se i chovají,“ láká diváky moderátor a majítel TV Barrandov.

Vstupte do diskuze (129)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama