Klus se naštval: Lidé na důležitých postech nám lžou, zkreslují minulost a mlží přítomnost

Praha - V 11 českých městech se dnes v podvečer uskuteční protestní shromáždění proti zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Akce, kterých se má podle odhadů zúčastnit několik desítek tisíc lidí, podpořil například hudebník a písničkář Tomáš Klus.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Tomáš Klus

Protesty se chystají v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Písku, Jihlavě, Českých Budějovicích, Liberci, Hradci Králové a Rožnově pod Radhoštěm. Zřejmě největší účast bude mít dnešní akce na pražském Václavském náměstí. Petiční archy budou na místě připravené už v 17:00. O dvě hodiny později se pak uskuteční krátký happening v podobě pozvednutí petičního listu či bílého listu papíru srolovaného do symbolického bílého obušku.

Podporu lidem, kteří se chystají na jednu z 11 demonstrací po celé republice, vyjádřil i zpěvák Tomáš Klus. „Víte, jsem zcela pro odpouštění, protože odpuštění osvobozuje a svoboda je jedním z pilířů štěstí po němž tady jdeme a kteroužto cestu máme všichni společnou.. Spouštěčem odpuštění je ale, dle mého, uznání viny, sebereflexe, touha po nápravě. Bez toho totiž 'jakoby není' co odpouštět. Navíc pak tomu, kdo za chybou stojí nikoli jako za možností poučit se na trase k Dobrýmu (morálnímu) člověku, ale jako za nutným zlem, které musel udělat, protože mu to řekli,“ poznamenal hudebník.

Chápe prý, že lidé v některých situacích lidé musejí poslouchat. „Mě je jasný, že rozkaz je rozkaz, přísaha je přísaha a loajalita je loajalita. Ale kdo ten rozkaz dal? Komu se přísahalo. A loajalita..k čemu? K jakým hodnotám? Položit si třeba otázku, koho budem mlátit, jak moc a za co vůbec..je v dané situaci namístě víc, než hlava nehlava hnát všecko od Václava..“ uvádí s odkazem na komunistické zásahy proti demonstrantům.

Zdůrazňuje, že v ulicích tehdy nebyli ozbrojenci, ale „soudruzi občané“. „Rozhodnutí, co udělat a co ne, člověk ovlivňuje bezvýhradně sám, bez ohledu na okolnosti a pouze s ohledem na vlastní svědomí. Sám vidí souvislosti, sám utváří příčiny a vědomým souhlasem/nesouhlasem se staví proti, nebo jde s proudem. Pardon, ale tenhle proud smrdí, smrděl a vždycky smrdět bude, protože zabíjí, mučí, lže, šikanuje, krade a zaostává společnost jak po stránce materiální, tak především po té morální,“ uvedl na účet komunistů.

„Je evidentní, že praktiky policie (nejen) v roce ´89 byly nechutný, jako doba sama a my si ji, prostřednictvím zase těch samejch lidí, jen s šedivějšími skráněmi, bereme zpátky. Jejich způsoby, cíle a směr se nemění. Jen jsou teď sami hůř rozeznatelní od svých ´nepřátel´; podnikatelů. Je čas prokouknout mimikry. Lidé na důležitých postech nám lžou, zkreslují minulost a mlží přítomnost, jaká budoucnost z toho může vzejít? Zítra jdu říct své ne Návratu rudého temna,“ potvrdil Klus, že se sám na jednu z demonstrací také chystá.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Já jsem z toho úplně vedle. Jsme zase hvězdy a jedničky, rozpovídal se…

21.06.2018 08:32 Praha - Baviče a moderátora Jana Krause zaujalo několik zpráv, které se v uplynulých dnech objevily…

Je to úplně jinak, než se říká! Tragická zpráva vyvolala konflikt mezi…

20.06.2018 13:59 Praha - Rodinu Okamurových zasáhla smutná zpráva. Tatínek Hayata, Tomia a Osamu Okamurových, který…

V Egyptě mi všechno vyšlo. Budu vysmátý, chlubil se Kramný. Podle spolku…

20.06.2018 11:18 Praha - V kauze Petra Kramného existuje velké množství nesrovnalostí. Tvrdí to spolek Šalamoun,…

Úřad likviduje lidi bojující proti Babišovi? Aktivisté zuří kvůli pokutě…

20.06.2018 09:11 Praha - Podnikatel, který před loňskými parlamentními volbami prodával oblečení s nápisy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama