Jaromír Soukup vyhrožoval řediteli ČT a slíbil divákům velká odhalení, pořádně se ale ztrapnil

Praha - Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si v pořadu Kauzy Jaromíra Soukup opět vzal na paškál Českou televizi. Už v upoutávce na pořad sliboval, že odhalí velké tajemství financování České televize. Navíc poslal výhružná vzkaz jejímu řediteli Petru Dvořákovi. Samotný pořad byl opravdu velmi kritický, problém ale spočíval v tom, že moderátor podle ČT často lhal.

Přidejte svůj názor 417 komentářů

Jaromír Soukup v jednom ze svých Duelů

Už v upoutávce Soukup mluvil o tom, že lidé z České televize se do něj naváží. „Nenechají si ujít žádnou příležitost, aby mě uráželi, pomlouvali nebo říkali vyložené nepravdy. Ale je to jeden rozdíl. Zatímco na provoz České televize přispíváme my všichni, tak my – televize Barrandov si na sebe musíme vydělat sami, bez pomoci státu, bez pomoci vás, občanů. A možná vás bude zajímat, jak s těmi všemi miliardami vlastně vedení České televize nakládá," útočil Soukup. 

Pak přidal vzkaz i vedení ČT. „A jestli si pan ředitel České televize myslí, že si jeho chování nechám líbit, tak nenechám. To mu garantuji. Myslím, že se máte na co těšit,“ lákal diváky moderátor Soukup. Jen před několika dny přitom prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem se Soukupem mluvil o tom, jak by byl rád, kdyby se vedení ČT změnilo.

Na pořad stanice lákala i na sociálních sítích. „Nenechte si ujít další díl Kauz Jaromíra Soukupa. Tentokrát vás moderátor vezme na neuvěřitelnou exkurzi za kulisy České televize. Bohulibá instituce veřejné služby? Nebo nekontrolovatelná černá díra na peníze, která rok co rok spolyká 7 miliard korun? Zajímá vás, kde se ty peníze berou? Kam mizí a co všechno je možné v bizarním světě veřejnoprávních mediálních her?“ uvedl Barrandov na facebooku.

A pořad byl doopravdy pikantní. Už jen proto, že Česká televize souběžně s pořadem na twitteru vyvracela Soukupovy nepřesnosti a lži. Soukup například v úvodu místo tradiční nástěnky vytáhl pouze jednu fotku - !Podivného člověka a politruka“, radního ČT Zdeňka Šarapatku. Háček byl v tom, že na fotce sice byl Šarapatka, ale Milan - politik, diplomat a bývalý velvyslanec, v letech 2013 až 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR zvolený jako nestraník za hnutí Úsvit.

Sám Zdeněk Šarapatka se přehmatem Barrandova dobře bavil. „Aurora dnes vystřelila z Barrandova pár slepých ke svržení zatuchlého carského režimu na Kavčích horách: Frustrovaný pohůnek Soukup se zase prolhal mezi půlky Zemana a Babiše, tentokráte skrz téma hospodaření České televize. A vědomě při tom manipuloval veřejností za použití vyslovených lží a stupidních urážek členů vedení ČT. To vše navzdory tvrdým faktům, viz. tweet České televize,“ poukázal Šarapatka na to, že ČT ihned lži vyvracela.

„Načasování Soukupových pomluv hned po výzvách Zemana k odstranění vedení ČT, resp. Rady ČT a po zájmu předsedy mediálního výboru sněmovny za ANO o zprávy o hospodaření a činnosti ČT, je tu evidentní. Že přitom Soukup ukazuje místo té mojí fotku profláknutého "krymského pozorovatele" MILANA Šarapatky, ze kterého tu mívám už celé roky kopřivku, se na Hradě a ruské ambasádě dvakrát líbit nebude.. A leccos to vypovídá o Soukupově "televizi". Jsem si jist, že tentokráte to už Aurora odskáče. Na zteč!“ dodal a pro Soukupa ještě přidal fotku sebe i „druhého“ Šarapatky.

Soukup také například tvrdil, že se politici České televize bojí a protože Radu ČT volí politici, je jasné, že ji nikdo z nich nebude kritizovat například za špatné hospodaření. To by měl podle Soukupa kontrolovat Nejvyšší kontrolní úřad. ČT obratem dodala, že zákon o NKÚ je ve schvalovacím procesu. Podle jeho znění bude jeho kontrole podléhat i Česká televize. „Nemáme s tím problém,“ vzkázalo veřejnoprávní médium.

ČT pak moderátor srovnával s komerčními stanicemi a té veřejnoprávní. Mluvil například o tom, kolik stojí provoz ČT v porovnání s Primou a Novou. ČT zareagovala slovy: „ČT „má sice "jen" pět kanálů, ale vyrábí 2x více pořadů, než všechny komerční televize dohromady.“

Pak už se Soukup pustil do samotného Dvořáka, který podle něj – na rozdíl od svého předchůdce Jiřího Janečka – peníze příliš rozhazuje. „V roce 2011 měla @CzechTV 3,67 mld. korun disponibilních prostředků, dnes je to 2,24 mld. A to v souladu s dlouhodobými plány odsouhlasenými Radou ČT. Rozdíl byl investován do projektů (třeba ČT Brno), započatých již předchozím managementem. Jen mnohem efektivněji,“ vrátila mu úder ČT.

ČT navíc poukázala, že v Janečkově éře došlo k zdvojnásobení koncesionářského poplatku. „Až do roku 2011 měl také příjmy z reklamy. Přitom vysílal na méně kanálech a vyráběl o téměř čtvrtinu méně pořadů,“ vzkázala veřejnoprávní televize. Ta také dodala, že grafy, které Soukup v pořadu používal, byly již v minulosti použité a že už v minulosti ČT poukazovala, že jsou nesprávné.

Vstupte do diskuze (417)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama