Nejhnusnější ohavnost? Jde mi z toho mráz po zádech, pustil se Kalousek do Babiše

Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navzdory rozhodnutí slovenského ústavního soudu trvá na tom, že komunistická Státní bezpečnost (StB) na něj vedla spis bez jeho vědomí. Přísahal dokonce, že s touto organizací dobrovolně nespolupracoval. Jeho slova ihned vyvolala pořádný rozruch.

Přidejte svůj názor 212 komentářů

Novomanželé Babišovi

„Znova opakuji, že na mě vedli spis bez mého vědomí. Proto jsem v právu a vyprošuji si, aby mě někdo nazýval agentem,“ uvedl Babiš v dnešním rozhovoru pro MF Dnes. „Troufl byste si přísahat na zdraví svých dětí, že jste s StB vědomě nespolupracoval?“ zeptal se jej novinář. „Samozřejmě,“ odpověděl Babiš.

Právě tato jeho „přísaha“ zaujala některé známé osobnosti. Úryvek z rozhovoru na twitteru zveřejnila šéfeditorka zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Radiožurnál a Plus Andrea Němcová. Doplnila jej slovy: „Tak přísahám. #Babiš #StB."

Úryvek se následně díky sdílení rozšířil. Vyjádřil se k němu například novinář a cestovatel Dan Přibáň. „Tohle je už fascinující! Protože Babiš s STB spolupracoval a sám to přiznal, jen tvrdí, že nebyl agent, že se s nimi jen párkrát sešel na kafi a řešili záležitosti zahraničního obchodu,“ připomněl na facebooku.

Podobně to vidí novinář a vedoucí projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa. „Přísahání na smrt vlastních dětí je nejhnusnější ohavnost a pokleslost, jakou si s přísahou lze snad představit. Hodné tak pro mafiány nebo bývalé estébáky,“ spustil

Syn někdejšího politika a předsedy ODA Daniela Kroupy a bratra novináře Janka Kroupy ale kritizuje i novináře, který rozhovor vedl. „A ohavnost to je i od novináře, který takovou otázku položil. Viz dnešní MF Dnes, rozhovor s majitelem novin a toho času premiérem v demisi,“ dodal na facebooku Kroupa.

„Nezažil jsem toho málo a leccos mě už nepřekvapí. Ale tohoto mi jde mráz po zádech. Ne jako politikovi. Jako tátovi..." přisadil si předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na twitteru. 

Diskutující na sociálních sítích navíc připomněli, že podobnou přísahu už jednou Babiš učinil. „Prohlašuji na zdraví mých dětí, že nikdy nezasáhnou do práce Mafry,“ uvedl šéf ANO v roce 2013, když vydavatelství kupoval. Na internetu se však později objevila nahrávka, na které s tehdejším novinářem MF Dnes Markem Přibilem probírá témata chystaných kritických článků o jeho politických protivnících.

Další potměšile přidali i zprávu o tom, že se Babišovy děti pokoušejí vyvléct z kauzy Čapí hnízdo tak, že polici zaslali lékařské posudky, podle kterých se nemohou účastnit trestního řízení. „A už je to tady,“ napsal jeden z uživatelů na twitteru.

Vstupte do diskuze (212)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama