Padouch Kotrba? Jde o klasickou českou frašku. zastal se novináře Ovčáček. A pak dodal...

Praha – Přestože novinář a analytik Štěpán Kotrba čelí kvůli nedělnímu incidentu na sjezdu ČSSD tvrdé kritice, našli se i tací, kteří se jej zastali. To je případ třeba hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který věc označil za frašku.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Jiří Ovčáček

V neděli na sjezdu ČSSD došlo k nepříjemnému incidentu. Štěpán Kotrba, který byl na akci akreditovaný jako novinář Českého rozhlasu, údajně napadl a postříkal pepřovým sprejem dva bezdomovce, kteří ho požádali o drobné. Podle svědků byl útok nevyprovokovaný, Kotrba však tvrdí, že se pouze bránil. První pomoc mužům poskytl europoslanec ČSSD Miroslav Poche. „Bezdůvodné napadeni,“ komentoval incident politik na twitteru.

Od všeho se distancoval i Český rozhlas, za který byl Kotrba akreditován. Mluvčí nejprve uvedl, že je korba pouze externí analytik. Pak dodal, že s ním rozhlas po incidentu už spolupracovat nebude. „Český rozhlas s panem Kotrbou přerušil externí spolupráci. Incident v Hradci Králové považujeme za jeho osobní selhání. Jeho reakce byla nepřiměřená a poškodila dobré jméno Českého rozhlasu,“ uvedl mluvčí ČRo Jiří Hošna na twitteru.

Od Kotrby se distancovaly také Britské listy, které s ním dlouhodobě spolupracovaly. Kvůli odlišným se však Kotrba s redakcí v období uprchlické krize rozešel. „Začal také publikovat na Parlamentních listech, což je pro Britské listy nepřijatelné vzhledem k tomu, že Parlamentní listy šíří falešné zpravodajství, strach a nenávist v české společnosti a dopouštějí se pravidelně porušování nejméně tří odstavců českého trestního zákoníku, zakazujících vyvolávání nenávisti vůči menšinám a náboženstvím. Britské listy proto zásadně nespolupracují s nikým, kdo má jakýkoliv kontakt s Parlamentními listy, avšak v případě Štěpána Kotrby nebylo třeba rozvazovat jakékoliv kontakty, neboť Kotrba už na začátku ukrajinské krize spolupráci s BL rozvázal sám,“ uvedl v prohlášení šéfredaktor Jan Čulík.

Chování Kotrby na sociálních sítích odsoudili i další postavy mediálního světa. Novinářka Ivana Svobodová jej označila za lumpa, levicová aktivistka a novinářka Apolena Rychlíková za lháře a agresivního jedince. 

Přesto jsou lidé, kteří se ho zastali. „I na sjezdu ČSSD nechyběla klasická česká fraška. Osoby a obsazení: Tyran a zloduch - Štěpán Kotrba. Porobený lid - dva bezdomovci. Ctnostný princ a jeho družina - zákulisní hráč ČSSD Miroslav Poche a skupina liberálně-levicových novinářů,“ reagoval na incident mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 16:41 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama