Diskutujte ve stoje, když jste oba zdraví a plní sil, žádá režisér Drahoše a Zemana

Praha – Prezident Miloš Zeman už absolvoval dvě předvolební debaty – i když v nich debatoval sám jen s moderátory. To se ale nyní změní, televize Prima dnes odvysílá diskuzi Zemana s Jiřím Drahošem, oba kandidáti se pak utkají i den před volbami, tedy ve čtvrtek, na České televizi. V souvislosti s těmito dvěma diskuzemi se na sociálních sítích objevila zásadní výzva.

Přidejte svůj názor 420 komentářů

Fenič, Fero

Zeman čekal, zda Drahoš nakonec nezmění názor a nepřijde do debat televizí Nova a Barrandov. Bývalý šéf Akademie věd ČR však doslzel to, co slíbil – tedy že se zúčastní debat dvou. Diváci tak dnes budou moci vidět první souboj uchazečů o Hrad tváří v tvář.

Ještě před debatami se na sociálních sítích objevila „Výzva TV Prima A České televizi“. Tu zveřejnil režisér a producent Fero Fenič. „Žádáme, aby kandidáti na prezidenta republiky diskutovali vestoje!“ žádá filmař.

„Odpovídá to principům rovnosti - neznevýhodňování žádného ze soupeřících, základním podmínkám fair play sportovních klání i obvyklosti obdobných prezidentských diskuzí ve světě,“ zdůrazňuje Fenič.

Poukazuje na to, že oba kandidáti jsou podle vyjádření samotných kandidátů či jejich lékařů schopni funkci vykonávat. „Ani kandidátům nic nebrání v dodržení této zvyklosti, protože oba dva veřejně potvrdili, že jsou zdraví a plní sil,“ dodal režisér.

Populární režisér Fero Fenič patří k těm, kteří Zemana kritizují. Už před prvním kolem voleb hlásal, že chce změnu. Na svém facebooku uvedl, že by si přál „navrácení důstojnosti českému prezidentskému úřadu“.

Vstupte do diskuze (420)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Píseň o Zemanově smrti? Hutka se vylíhl z vejce blbosti, krákal a pos*al…

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Praha - Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a…

Mimořádně nevkusné: Spisovatelka se pustila do Lucie Bílé kvůli…

14.08.2018 12:55 Praha – Už za pár dní si Česká republika připomene 50. výročí událostí roku 1968. 21. srpna se bude…

Stropnický si koupil zámek za 12 milionů? Neví nic o životě běžných…

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Bývalý předseda Strany Zelených Matěj Stropnický oznámil, že se i se svým přítelem stěhuje…

Financial Times: Pražské jaro stále tíží Evropu. Česká demokracie je živá,…

13.08.2018 19:04 Londýn - Americký deník Financial Times se ve svém textu věnuje dění v Československu před 50 lety.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama