Doufám, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta. Knižák tvrdě udeřil na Zemana a Babiše

Praha - Český výtvarník, hudebník a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se netají tím, že se mu nelíbí současný prezident Miloš Zeman ani nový premiér Andrej Babiš. Také v přání k novému roku si nebral servítky.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Knížák, Milan

„Milí přátelé, dovolte, abych vám popřál do nového roku 2018 klid v duši i v srdci, abyste měli šanci najít dnes tak chybějící pokoru a úctu k životu,“ uvedl Knížák na svých stránkách.

Pak se hodně ostře navezl do Miloše Zemana. „Doufám také, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta a nalezneme alespoň torza tradičních hodnot, která se ze západní civilizace rychle vytrácí,“ dodal výtvarník.

Knížák Zemana v minulosti kritizoval například kvůli oslavám 28. října. „Je za námi další trapná oslava 28. října. Zemanova řeč byla snad nejhorší ze všech projevů, které při této příležitosti zazněly. Jako bychom žili ve vzduchoprázdnu, jakoby se v naší zemi neděly převratné změny, které by právě při svátku státnosti měly být zmíněny. K čemu je nám prezident, který si hraje na pseudofilozofa a 'bojuje' s půl století starými myšlenkami a hovoří o umění, které je mu na hony vzdálené,“ nebral si servítky umělec.

Z toho prý také vychází jeho „výběr pokleslostí, které vyznamenáním adoroval“. Zmínil například režiséra Zdeňka Trošku, kterého označil za kýčovitého propagátora pokleslého humoru, nebo zpěvačku Helenu Vondráčkovou, která se podle něj přimazávala komunistickému režimu.

„Miloš Zeman si hraje na vládce země, který jediný ví, co Česko potřebuje a to bohužel, nesvědčí o jeho schopnosti být prezidentem. Problém je v tom, že v seznamu uchazečů zatím nevidím dostatečně silnou osobnost. Přesto jsem přesvědčen, že Zeman musí na Hradě skončit,“ dodal tehdy.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident a premiér si z nás dělají p*del. Smějou se nám do ksichtu, zuří…

23.07.2018 18:30 Aktualizováno Praha - Hokejista Jakub Voráček sice žije v USA, protože tam hraje za hokejový tým Philadelphie…

Klus totálně bojkotuje Babiše: Já už pro velkostatkohnojaře nikdy hrát…

23.07.2018 17:31 Aktualizováno Praha - Písničkář Tomáš Klus se pustil do svých kolegů z branže, kteří sice na jednu stranu…

Češi nemají být na co pyšní. Nemám o našem národě velké iluze, prozradila…

23.07.2018 11:27 Aktualizováno Praha - Česká spisovatelka Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám.…

Na Kokořínsku hoří les, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

22.07.2018 19:18 Aktualizováno Praha - S požárem lesa bojovali od rána hasiči na Mělnicku. Kolem 12:50 se podařilo požár…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama