V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice. V Praze se demonstrovalo proti evropským protiimigračním stranám

Praha - V Praze dnes proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran protestovalo asi 300 lidí. Na místě byla také desítka policistů, demonstranti měli bubínky a soundsystém, který doprovázel provolávání hesel a zpěv.

Přidejte svůj názor 133 komentářů

Marine Le Pen

Protestující se v 18:00 sešli u hotelu Intrecontinental na Starém Městě, rozdávali si letáky s připravenými hesly. Hotel je jedním z míst, kde jsou údajně ubytováni účastníci konference, řekl ČTK za organizátory protestu Jonáš Kreisinger. Zda v něm skutečně bydlí, nevěděl. Pak se desítky převážně levicových aktivistů vydaly na pochod centrem města. 

Ze Starého Města prošli za skandování hesel odsuzujících ultrapravicové názory, odpor k přijímání migrantů a obecně xenofobii a nacionalismus až na Jungmannovo náměstí.

Akci pořádali levicoví aktivisté, další protest chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Organizátoři avizují, že jejich protesty budou poklidné, chtějí ale účastníkům konference jejich pobyt v Praze znepříjemnit.

„V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice, jsme antifašistická koalice, neprojdou přes nás!" provolávali demonstranti. Na transparentech měli nápisy FCK SPD, Sjednocenou Evropu, Již vzhůru psanci této země, Sociální spravedlnost místo rasismu, nacionalismu a xenofobie.

Zástupci stran z ENF chtějí v Praze zveřejnit své vize ohledně další spolupráce zemí v Evropě. Účastníky konference budou například kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová.

Vstupte do diskuze (133)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 11:41 Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama