Vyhodit do vzduchu třídu plnou prvňáčků? Klus nevěřícně komentuje nenávist ve společnosti

Praha - Zpěvák Tomáš Klus se rozepsal o kauze, která s posledních dnech hýbe Českou republikou. Teplická škola a její žáci se stali terčem nenávistných útoků. "Jsou mezi námi opravdu lidi, kteří jsou schopni mít a ventilovat myšlenku, že by bylo vhodné vyhodit do vzduchu třídu plnou prvňáčků?" podivuje se zpěvák.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Tomáš Klus

„Je mi nesmírně líto, kolik nesmyslné nenávisti v sobě kumuluje naše společnost. Na jednu stranu to není až takové překvapení, když zvolené morální autority loví slova z žumpy a předhánějí se v tom, kdo urazí více lidi jednou větou; a kde koho jak a proti komu poštvou..My, co stojíme před zrcadlem mu ale krom mandátů dáváme i možnost překračovat hranice hrubosti takřka neomezeně, neboť sami hrubneme a sílí v nás slabosti, čímž bují strach. A to je mocná komodita,“ komentuje dění posledních dní na facebooku zpěvák Tomáš Klus.

Zmiňuje konkrétní případ teplické školy, která čelila vlně rasistických urážek kvůli fotce žáků první třídy. „Jsou mezi námi opravdu lidi, kteří jsou schopni mít a ventilovat myšlenku, že by bylo vhodné vyhodit do vzduchu třídu plnou prvňáčků? To jsme schopni mlátit lidi proto, že vypadaj jinak, že nosej oblečení, na které nejsme zvyklí, že věří v jiný božstva, nebo já nevím co..? Mlátit, zabíjet, mučit, zavírat, deportovat, nesnášet. To už tu bylo. A pomohlo to někomu?“ ptá se.

Podle něj už nejde jen o obavy občanů o bezpečnost. „Tohle už totiž není strach z terorismu rozsévanej mezi nás denodenním označováním viníků nespokojenosti vycucanejch z paty, tohle už totiž není touha po bezpečné vlasti. Tohle smýšlení už je jen krok před prachsprostým terorismem a vlast jím nehraníme, nýbrž separujeme, vcucáváme do sebe,“ varuje, kam až takové jednání může zajít.

Podle něj je od výhružek k činům už jen malý krok. „Uživí-li se u nás tyto myšlenky, dříve nebo později se nějakej prvNácek najde (poslední dobou se ty sebevražedné útoky ani tak netýkají Alláha, ani Šivy; spíš se od kompu zvedl zakřiknutej Troll) a zrealizuje to, čím hrozil na sítích. Než zas budem křičet a kdo ví na koho svou zlobu směřovat, položme si otázku: Jak je to možné?“ zajímá Kluse.

Sám si na otázku také odpovídá. „Podle mě je to tím, že nežijeme na základě vlastní zkušenosti. Televize, tisíce webů s touhou informovat a tisíce s touhou dezinformovat. Reklamy, sliby, rodové křivdy.… Většinu našich názorů tvoří názory jiných. Jiných-do doby, než jsme je poznali-cizích. Paradox? Neřeším koho si kdo vybírá za přátelé, co vám přátelé říkají a čemu z toho věříte a přijímáme za své. Jen zde lobbuji za větší otevřenost vůči našim 'nepřátelům', neboť to jsou ve skutečnosti jen 'ti, které jsme nestihli poznat',“ říká zpěvák.

Neznamená to prý ale, že se musí přátelit každý s každým. „,Jen je fajn si to dopředu nekazit tím, že po jedné špatné zkušenosti někoho, kdo zná někoho, kdo chodil s někým, kdo ji měl, hned odsoudím dotyčného, celou jeho rodinu, celé jeho město, celý jeho stát, národnost, rasu, .. Napříč všemi vyznáními jest červená nit pravdy-nedělejte druhým to, co nechcete, aby dělali oni vám. Funguje to!“ radí Klus.

„Kéž s rostoucí mírou implantované xenofobie nebudeme rozšiřovat svůj nenávistný arsenál do doby, než ve svém světě zbudeme 'bezpeční' jen my, protože; matka je ženská; otec je tlustej; kámoš je zrzek a ségra si vzala kámošku,“ dodal Klus.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama