Co ČT zatajuje divákům? Americký novinář poukazuje na další problémy s Topolánkem a jeho kandidaturou

Praha - Novinář amerického původu Erik Best opakovaně poukazuje na to, že Česká televize při zprávách o kandidatuře někdejšího předsedy ODS a expermiéra Mirka Topolánka nezmiňuje, kdo je jeho zaměstnavatel. A to není vše.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Erik Best, americký novinář v ČR

Best už v minulých dnech poukázal, na fakt, že Česká televize věnovala oznámení o kandidatuře Mirka Topolánka na prezidenta velký prostor, přesto nezmínila to zásadní – tedy že pracuje pro Daniela Křetínského a jeho energetický a mediální konglomerát EPH

Není to ale podle něj jediný prohřešek ČT. „Je-li novinář nebo jiná veřejná osoba ve střetu zájmů, kdo to má oznámit - on sám, nebo médium, ve kterém vystupuje? Když Česká televize pozve novináře Bohumila Pečinku, aby okomentoval prezidentskou kandidaturu Mirka Topolánka, kdo má upozornit na Pečinkův střet zájmů?“ poukazuje na problematickou situaci novinář amerického původu.

Podle jeho názoru leží větší břemeno leží na veřejnoprávní televizi, protože je regulována zákonem. „Zdá se ale, že ČT uvalila embargo na jméno Topolánkova zaměstnavatele Daniela Křetínského z EPH. Křetínský jako jeden z oficiálních vlastníků časopisu Reflex zaměstnává také Pečinku. Včera tak vlastně Pečinka zhodnotil vstup svého kolegy do politiky, a to velmi pozitivně. O střetu zájmů ale nepadlo ani slovo,“ zlobí se se svém pravidelném zpravodaji Best.

Televize by podle něj měla přiznat barvu. „Od ČT by bylo mnohem upřímnější, kdyby řekla, že musí pomoci Topolánkovi na Hrad dříve, než z ní Andrej Babiš udělá díky svým nově nabytým výkonným pravomocím svou vlastní hlásnou troubu,“ myslí si novinář.

Vstupte do diskuze (53)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama