Oblíbená herečka podpořila TOP 09: Karel Schwarzenberg, to je něco. Zato Babiš...

Praha – Svou podporu stranám či politikům před volbami deklarují také umělci, zpěváci či herci. Bára Štěpánová patří k těm, kteří v minulosti kritizovali šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Netají se také tím, že podporuje Karla Schwarzenberga a TOP 09.

Přidejte svůj názor 142 komentářů

Karel Schwarzenberg (TOP 09)

Štěpánová vystupuje v klipu na podporu TOP 09. „Já jsem si uvědomila, že když se teď s Karlem občas někde potkám, a vlastně se říká: už přijde, už přijde. Tak se najednou, když se Karel objeví, tak lidi, neříkám, že všichni, vstanou. Prostě ten Karel má něco, co se nedá naučit, má přirozenou autoritu, kterou nemá z titulu své funkce, ale má ji z titulu své silné osobnosti. On prostě ve mně budí respekt a úctu,“ básní ve videu o Schwarzenbergovi herečka. „Proto já volím Karla Schwarzenberga,“ dodává Štěpánová.

Její zapojení do kampaně ocenil také současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Bára se nebála nikdy ani komunistů před rokem 1989, ani komunistů v jiných politických stranách dnes,“ uvedl s odkazem na fakt, že herečka v roce 1986 podepsala Chartu 77.

Štěpánová již v minulosti ostře kritizovala Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. „Normální tradiční strany mají šanci se nějakým způsobem obměnit. Prostě podle mě je ódeeska dneska jiná, protože jsou tam jiný lidi. Určitě se taky poučili z toho, čím ta strana prošla. Ale hnutí ANO je majetek, to je prostě firma Andreje Babiše. Umíte si představit, že by se stal předsedou někdo jiný? Když on si to platí, když ti lidi jsou opravdu jeho zaměstnanci. Vždyť to přece není v pořádku! Ať to zkusí, ať mají ANO bez Babiše. To nikdo neudělá,“ je přesvědčena Štěpánová.

Na internetu také koluje video, ve kterém herečka apeluje na svého někdejšího kolegu a současného ministra obrany Martina Stropnického a další kandidáty za hnutí ANO, aby z kandidátek odstoupili. Poukazuje na to, že herci a studenti v roce 1989 právě před lidmi, jako je Babiš, protestovali.

Podobně podpořila TOPku také jiná herečka – Tereza Brodská. „Jsem člověk poměrně konzervativní. Jsem člověk, který si váží svobody a demokracie, kterou jsme získali po roce 1989. A právě proto je mi blízký program TOP 09, která prosazuje svoje hodnoty a názory dlouhodobě, a stejné hodnoty a názory uznávám i já,“ vysvětluje na videu herečka. „Je mi blízká tím, že je konzistentní, že neuhýbá od svých cílů a že nemění populisticky svoje názory podle současné nálady ve společnosti,“ dodala Brodská k tomu, proč podporuje právě TOP 09.

Vstupte do diskuze (142)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman omlátil České televizi o hlavu svůj mistrovský kousek. A tentokrát…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Netradiční tajemná tisková konference prezidenta Miloše Zemana, při níž byly spáleny…

"Ty budeš holčičko dělat, co ti řeknu!" Chcete konečně pravdu o zaujatosti…

21.06.2018 22:10 Aktualizováno Praha - Moderátorka Světlana Witowská se do paměti Čechů nejvíce zapsala předvolebním duelem mezi…

Já jsem z toho úplně vedle, přiznal Kraus. A to byl jen začátek

21.06.2018 09:01 Aktualizováno Praha - Baviče a moderátora Jana Krause zaujalo několik zpráv, které se v uplynulých dnech objevily…

Je to úplně jinak, než se říká! Tragická zpráva vyvolala konflikt mezi…

20.06.2018 13:59 Praha - Rodinu Okamurových zasáhla smutná zpráva. Tatínek Hayata, Tomia a Osamu Okamurových, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama