Varování pro Čechy: Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, vzkazuje Kraus

Praha - Uplynulý týden byl na události bohatý, moderátor a bavič Jan Kraus ve své show vypíchl jen některé události, které považuje za důležité. Promluvil třeba o tom, jestli je důležité chodit volit.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jan Kraus

„Zaujal mě výrok Ústavního soudu v případě, kdy majitel prodejny kol, kterému ukradli elektrokolo, zveřejnil fotografii zloděje na facebooku. Ústavní soud rozhodl, že to nebylo správně a že na to neměl právo. A proč ne? Jsou prý dvě právní výjimky, kdy můžete fotku takto zveřejnit, ale u tohoto případu , kdy vám zloděj ukradne kolo, by to šlo jenom tehdy, pokud by s tím zloděj souhlasil.

Tak trochu ironicky poukazoval na to, že když tedy Češi najdou doma vraha, tak se se s ním nejprve budou muset domluvit, aby pak policie mohla zveřejnit jeho fotografii. „Mám pocit, že se nám to v rámci nejdemokratičtějších tendencí přesouvá, kdy ti, kteří páchají zlo, mají o něco lepší, elegantnější a delikátnější práva než ti, co nic špatného nepáchají,“ varuje moderátor.

Zastavil se také u další zprávy tohoto týdne. „Praktičtí lékaři protestovali kvůli svým pracovním podmínkám. Ale způsob, jakým protestovali, byl ten, že měli černou pásku a někde pohřbívali praktického lékaře. Tak jsem si říkal, že doktor s černou páskou mi nepřijde tak ideální jako způsob protestu, protože my chodíme k doktorům, právě proto, že se bojíme té černé pásky. Říkal jsem si tedy, jestli je to etické. Na druhou stranu v porovnání s tím, že nesmíte fotit zloděje, je to úplná drobnost,“ konstatoval.

Jen pár dní před volbami se také zmínil o politice a o účasti ve volbách. „A poslední hit je, že všichni říkají, že máte chodit volit. Já to dělat nebudu, už jsem to dělal x-krát. Myslím si, že to takový význam nemá. Řekl bych vám citát, který je trochu starší, protože ho řekl Platon. Ale zdá se mi výstižný. Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, to je cena za neúčast v politice,“ dodal Kraus.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Ohňostroje v Brně letos vidělo na 750 tisíc lidí

17.06.2018 09:16 Brno - Pořadatelé odhadují celkovou návštěvnost festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis na 750.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama