Schwarzenberg vzpomíná na Havla: Jsme vzdáleni od toho, co chtěl pro naši zem. A přidal se i Herman

Praha – Ve čtvrtek 5. října by oslavil 81. narozeniny Václav Havel. Na dramatika a prvního prezidenta České republiky na sociálních sítích zavzpomínal třeba čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Havel, Václav

„Každého 5. října vzpomínám na našeho velkého prezidenta Václava Havla, který měl v tento den narozeniny. Vzpomínám na veselé oslavy a potom i na tu poslední, kdy už jsme všichni věděli, jak těžce nemocný je,“ vzpomínal Schwarzenberg na svém facebookovém profilu.

„Ale přesto jsme měli ohromnou radost, když přišel tehdy do Doxu, kde se sešlo mnoho jeho přátel i obdivovatelů. Chybí mi i jako bývalý prezident, který se vždy uměl ozvat a připomenout nám, čemu bychom se měli věnovat, co je podstatné a co je v české politice jalové. Chybí mi ale především jako člověk a přítel. Chybí mi jeho plachý úsměv, jeho smysl pro humor a jeho, i během těžké nemoci, neutuchající idealismus a bojovnost,“ píše politik.

„Jeho odcházení ovšem nebylo bez hořkosti. Věnujme mu, prosím, tichou vzpomínku a zamysleme se nad tím, co chtěl pro naši zemi a náš národ dosáhnout a co bychom pro to my dnes a zítra mohli udělat. Jsme od toho nyní poměrně vzdáleni,“ posteskl si.

Havla na twitteru připomínal také třeba ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). „Václav Havel by dnes oslavil 81.narozeniny. Je jednou z nejvýznamnějších osobností, s nimiž jsem měl tu čest se znát. Díky, pane prezidente!“ napsal.

„Díky moc za vše, nezapomeneme,“ napsal místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

A pozadu nezůstala ani americká ambasáda v Praze. „Dnes by se dožil 81 let Václav Havel, kterému v roce 1990 tleskal vestoje americký Kongres,“ uvedla na svém twitteru.

Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 22:10 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama