Kniha o Babišovi a jeho vazbách na Mrázka či Krejčíře vyjde těsně před volbami, napsal ji novinář Kmenta

Praha - Novinář, komentátor a spisovatel Jaroslav Kmenta vydá krátce před letošními sněmovními volbami knihu Boss Babiš. Kmenta už v minulosti vydal řadu knih, které se převážně věnovaly velkým bossům typu Radovana Krejčíře nebo Františka Mrázka.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Úspěšný film Gangster Ka měl jako předlohu Kmentovy knihy

Sám Kmenta svůj nejnovější titul Boss Babiše označil za jeden z "nejnaléhavějších", a možná i proto si jako termín uvedení publikace v obchodech stanovil na 12. září, tedy zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Podle průzkumů veřejného mínění je jasným favoritem právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. 

Mělo by jít o Kmentovu dvanáctou publikaci. V minulosti se věnoval především velkým hráčům českého podsvětí, zejména Františku Mrázkovi nebo Radovanu Krejčířovi. 

Publikace Boss Babiš má charakter reportážní knihy "o temném světě miliardáře a politika" Andreje Babiše. Měla by shrnovat to, v čem představuje Babiš nebezpečí, jak zbohatl, s kým "se zapletl a co vše ještě tají". Babiš měl podle popisku ke knize činit "nemilosrdné praktiky v byznysu". V knize by se měl čtenář dozvědět informace o jeho počátcích v podnikání.

"Přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka a Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře," stojí v popisu publikace. Kniha je z části postavená na reportážích z magazínu Reportér, do kterého Kmenta píše. Kniha by měla představovat jakýsi nejucelenější obraz "oligarchy Babiše". 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama