Duel Babiše a Zaorálka nenechává klidnými ani komunisty. Šéf hnutí ANO nemá argumenty a je zbabělý, myslí si

Praha - Předvolební debata Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD), kterou odvysílá komerční TV Nova 19. října před volbami, netrápí jen pravicovou opozici. Ke kritice konceptu se přidala také KSČM ústy svého poslance Alexandra Černého. Babišovu účast vnímá jako zbabělost a neschopnost argumentovat, Zaorálka označuje za loutku.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Rey Koranteng

Předvolební duel na komerční stanici by měl uvádět Rey Koranteng. Andrej Babiš dal přednost účasti v této debatě před superdebatou na veřejnoprávní České televizi (ČT) a následně vyzval svého hlavního rivala Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby se k němu připojil. Zaorálek na výzvu kývl.

Tím ale naštval většinu politického spektra. Zejména pravicová ODS vyčítá Babišovi, že se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí. Podobný názor má také TOP 09 Miroslava Kalouska a někteří komentátoři, jež se domnívají, že Babiš má tak v šachu i komerční stanice. Kalousek i Fiala byli totiž "přesunuti" v předvolebních debatách TV Prima. Machinace s debatami se nelíbí ani levicové KSČM.

Proti závěrečnému duelu se ohradil poslanec KSČM Alexander Černý. "Já a jen já, i tak by se dalo nazvat jednání exministra Babiše a pohasínající hvězdy ČSSD Zaorálka. Formát poslední předvolební debaty, který si de facto na TV Nova domluvil patrně Andrej Babiš, je z hlediska regulérnosti politické soutěže zcela k ničemu. Střetnou se v něm dva zástupci současné vládní koalice Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kterého si k sobě přizval Babiš. Exministr financí se odmítl zúčastnit diskuze navazující na předvolební debaty odborných zástupců politických stran v České televizi. Střetnutí s lídry opozičních stran či dalšími potenciálními kandidáty do Poslanecké sněmovny odmítl," zlobí se poslanec. 

"Hlavou mu patrně letí otázka, co kdyby byl někdo lepší než já? A moderátor příliš informovaný a připravený? Neschopnost konfrontace s argumenty i neuvěřitelná zbabělost. To vše tímto krokem o sobě říká předseda Hnutí ANO 2011. Patrně nemá na to, aby obstál v přímém střetu s politickou konkurencí," hodnotí jednání Andreje Babiše. 

ODS označila jeho protivníka Zaorálka za "užitečného idiota", komunisté jsou mírnější, Zaorálek je podle nich "ochotné křoví". Komunistovi nejvíce vadí, že opozice nebude mít možnost oba pány konfrontovat s tím, jak vládli. Vyjadřuje také pochybnost, zda s touto konfrontací přijde moderátor Koranteng. 

"Kam zmizela férovost politické soutěže a chuť říci svým soupeřům pravdu do očí? Naskýtá se otázka, je Zaorálek s Babišem domluven na další spolupráci a svou přítomností sehraje směšnou, ale pro Babiše užitečnou loutku?" táže se poslanec řečnicky. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Příznivci DSSS v Dubí napadli novináře, zasahují těžkooděnci

18.08.2018 18:22 Aktualizováno Dubí (Teplicko) - Na shromáždění v Dubí se dnes sešlo podle organizátorů 150 až 20 příznivců…

Škoda při požáru v Ravaku přesáhla 50 milionů korun

18.08.2018 17:19 Aktualizováno Příbram - Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle…

Hasiči uhasili požár haly Ravaku v Příbrami

18.08.2018 08:32 Příbram - Hasiči dnes ráno dohasili požár haly společnosti Ravak v Příbrami, která začala hořet v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama