Peake po dlouhé době promluvila o politice. A hned to schytal Babiš

Praha - Bývalá politička a ministryně obrany Karolína Peake (dříve LIDEM) začala na svém facebooku hodnotit politiku. Nerozumí výrokům některých představitelů hnutí ANO o tom, že politika je špinavá. Podle ní to tvrdí ti, kteří jsou sami součástí systému.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Karolína Peake

Někdejší členka vlády Petra Nečase (ODS) Karolína Peake se po dlouhé době rozhodla okomentovat aktuální politickou situaci. Nesouhlasí se slovy Martina Komárka a Andreje Babiše (oba ANO) o tom, že politika je něco hnusného a špinavého. 

"Nerozumím FB statusům Andreje Babiše a Martina Komárka, kteří o politice pořád mluví jako o něčem hnusném a špinavém, jako o něčem, čeho se oni chudáci účastní jen s největším odporem a sebezapřením. Kdo tu politiku poslední čtyři roky utváří? Nejsou náhodou oni hlavními aktéry? Proboha...Politika umí být hnus stejnou měrou, jako umí byt hnus byznys, vztahy ve školní sborovně, v bance nebo v rodině, když se to nepovede," vysvětluje na svém facebooku.

Karolína Peake byla členkou Věcí veřejných, po jejich rozštěpení se stala vůdčí postavou uskupení LIDEM, které drželo vládu Petra Nečase pohromadě. Peake byla nakrátko také ministryní obrany. Nyní se věnuje advokacii, v rozhovoru pro Seznam však uvedla, že politika ji občas chybí. 

Nevnímá ji totiž jako něco zcela prohnilého. "V politice bylo a je spousta pracovitých a slušných lidí, starostů, zastupitelů, poslanců...lidí, co dělají slušně a dobře svoji práci. Prosím hnutí ANO, aby tyto lidi přestali házet do jednoho pytle s....se sebou. Děkuji. A teď do mně. Těším se," napsala. Její příspěvek se líbí například volebnímu lídrovi Starostů a nezávislých Janu Farskému. 

Většina uživatelů s Peake souhlasila. " Bohužel, ten, kdo to s demokracií nemyslí poctivě, tomu demokracie umožňuje téměř vše.. Havel to věděl, Babiš a tyhle lidi ze starýho režimu toho všeho jen zneužívají..a třetina národa mu to baští, protože si zaplatil PR za miliony, který o něm utváří na fb úplně jinej obraz, než jakej ve skutečnosti je," okomentoval příspěvek bývalé političky uživatel Jiří Bareš. 

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 22:10 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama