Hysterie pokračuje: Kvůli Nově může soud zrušit volby, říká vlivný právník

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

Přidejte svůj názor 119 komentářů

Ilustrační fotografie

Právník Radek Pokorný zpochybnil jednání komerční televizní stanice Nova na svém facebookovém profilu. Nezdá se mu koncept debaty, kdy Nova dává prostor pro duel pouze dvou představitelů politického spektra. Konkrétně Andreje Babiše (hnutí ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který v týdnu přijal "výzvu" k diskuzi právě v pořadu Novy. 

Podle právníka Pokorného však tato debata může být "v rozporu se Zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání, neboť zcela porušuje zásady, na kterých musí být toto vysílání (prostřednictvím úzkoprofilových vysílacích frekvencí, pozn. red.) založeno. Právník zachází dokonce tak daleko, kdy naznačuje, že by v případě těsného výsledku mohly být volby zpochybněny. 

"Stát toto vysílání reguluje právě proto, že na rozdíl od tisku nelze jen tak zřídit alternativu. Proto, při těsnějších výsledcích, muže být tento lapsus důvodem pro zrušení voleb NSS (Nejvyšším správním soudem, pozn. red.)," dodává s tím, že vedení TV Nova se "diví. 

Pokorný zastává už několik let pozici prezidenta Rady pro reklamu, zároveň má blízko k sociální demokracii. Letos na jaře Andrej Babiš označil Radka Pokorného v jednom ze svých tweetů za "kamaráda premiéra". Pokorný se tak přidal k řadě nespokojených lidí, kteří zpochybňují koncept předvolebních debat. Kromě Petra Robejška (Realisté), kterému se nelíbí, že ho Česká televize zve do debat nedostatečně, je to také předseda ODS Petr Fiala a jeho kolega Zbyněk Stanjura. Andrej Babiš se dle jejich slov účastí v debatě na TV Nova vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí.

Otázkou je, zda bude politicky vyvážená i závěrečná Superdebata 19. října na ČT, kde by měli být přítomni předsedové deseti nejsilnějších stran. Ve stejný den s však koná výše zmíněná diskuze na Nově. Chaos v předvolebních debatách se nelíbí ani šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

"Účelové protiprogramování mi tady připadá jako neférové maření politické soutěže na přání AB. A vám? Také jsem byl přeložen.Prima i Nova plní Babišova přání v termínech i soupeřích.Věřím však,že voliče si "nekúpí"," uvedl na svém twitteru. Zmínil tak i debaty na primě, kde se měl v debatě původně utkat Petr Fiala (ODS) s Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem (Piráti), televize však Fialu přesunula do jiného vydání diskuze. 

Vstupte do diskuze (119)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola,…

19.06.2018 22:10 Aktualizováno Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální…

Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

18.06.2018 22:29 Aktualizováno Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na…

Lidé protestovali s trenkami proti Zemanovi a Babišovi, přinesli mísu…

17.06.2018 16:23 Lány - Asi dvě desítky lidí dnes odpoledne přišly před zámek v Lánech protestovat s transparenty a…

Největší krize socialismu? Nedostatek toaletního papíru lidé řešili různě

17.06.2018 09:38 Praha - Nedostatek určitého zboží byl za doby totality častý, nikdy však nevyvolal takovou odezvu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama