Zeman dezorientuje voliče, ti ztrácejí povědomí o tom, co je dobré a co špatné, míní novinář

Praha – Známý novinář a komentátor Jaroslav Kmenta označil Českou republiku za Republiku Kmotrů. Přispívá tomu dle jeho mínění i současný prezident Miloš Zeman. Ten prý manipuluje veřejné mínění a lidé dokážou těžko rozpoznat, co je dobro, a co zlo.

Přidejte svůj názor 223 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

Novinář na svém facebooku komentoval návštěvu Andreje Babiše (ANO) na Hradě u Miloše Zemana. „Zjevně si zase budou plácat po rameni a tvrdit, že kauza Čapí hnízdo je kampaň. Co kdyby se Zeman uráčil exministra financí Babiše zeptat na vážné případy, které se dotýkají dolních deseti milionů?“ tázal se ještě před schůzí Kmenta.

Zmínil v této souvislosti na strategii tzv. zajišťovacích příkazů, které „likvidují i poctivé podnikatele“, kteří mohou být konkurenty koncernu Agrofert. Komentátor na jednu stranu připouští, že podezření z karuselových podvodů jsou vážnou věcí. Boj, jak si ho představuje Babiš, ale má své otazníky.

„Boj proti takovým podvodům nebude nikdy spravedlivý a čestný, pokud ho bude vést člověk, který má největší střet zájmů, jaký jsme tu v politice od listopadu 1989 ještě neměli. Jestli to neumí či nechce pochopit Miloš Zeman, měli by to nakonec vyřešit voliči. Jenže Zeman tím, co dělá, manipuluje s realitou a pomáhá šířit na veřejnosti bludné názory. Část voličů je proto dezorientovaná a neví, co je dobře a co špatně,“ nebere si servítky Kmenta.

Připouští, že se Zemanem „vořou“ jeho poradci a prezident sám o sobě zcela ztrácí veškerou soudnost. Podle novináře je klidně možné, že právě poradci Zemana obchodují své zájmy a vliv s Andrejem Babišem.

„Ve finále má tenhle "jedovatý koktejl české politiky" zničující dopad na řadu lidí - zejména pak na menší podnikatele, kteří nemají sílu ani prostředky, aby se Babišovu tlaku účinně bránili. I proto musím, bohužel, říct: Vítejte v Republice Kmotrů,“ dodává.

Vstupte do diskuze (223)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Kajínek má novou práci? Kmenta je zděšený a mluví o byznysu se strachem

19.07.2018 13:57 V České republice existuje řada firem, které se zabývají mimosoudním vymáháním pohledávek. Jedna na…

Při nehodě v centru Prahy bylo na stavbě v Mikulandské ulici 45 lidí

18.07.2018 16:31 Praha - V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské ulici v Praze zřítila při rekonstrukci dvě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama