Jágr na Čapím hnízdě rozhádal komentátory: Babiš hokejistu využívá, míní Kmenta

Praha - Fotografie Jaromíra Jágra se svou partnerkou Veronikou Kopřivovou z farmy Andreje Babiše (ANO) Čapí hnízdo rozdělila Čechy na dva tábory. Jedni slavného hokejistu kritizují, že se propůjčil k propagaci Babiše, druzí namítají, že je svobodný člověk a může si jezdit kam chce.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Představitelem prvního tábora je mimo jiné komentátor Jaroslav Kmenta, který si myslí, že Babiš slavného hokejistu využívá ke své propagaci. 

"Babiš Jágra využívá a zneužívá. A Jágr se tomu – bohužel - poddává. Což samozřejmě respektuji, protože je to jeho svobodné rozhodnutí. Ale on (stejně jako sportovní komentátoři, nebo jeho skalní fanoušci) by mohli respektovat kritiku a fakt, že řada dalších lidí může mít na jeho chování mimo led jiný názor," reagoval mimo jiné na komentář sportovního komentátora Roberta Sáry ze serveru iDnes. 

Sára je představitelem druhého názorového tábora, jež tvrdí, že Jágr je jako jakýkoliv další český občan svobodným člověkem, a může si dělat, co chce a jezdit, kam chce. 

"Je pořád svobodným člověkem, který se – stejně jako my ostatní, kteří nemají v kolonce zaměstnání politik – nemusí zpovídat z toho, ke komu chodí na kafe. Je svobodným člověkem, a tak si může u Babiše hladit lemury, a když na to přijde a mysl tomu uvěří, tak i tajtrlíkovat na volebních mítincích hnutí," píše Sára. 

Jágr už v minulosti působil v reklamním spotu Andreje Babiše, ve kterém propagoval jeho vodňanská kuřata. S partnerkou Kopřivovou měl nyní k dispozici prostory Čapího hnízda a zřejmě i luxusní apartmán, kde za strávenou noc zaplatíte až 8 tisíc. Pár měl navštívit také místní zoologickou, kde chovají například i lemury. Jágrovu aktivitu na sociální síti ostře odsoudil další sportovec cyklista Leopold König. 

Komentátor Sára v souvislosti s kritikou na adresu hokejisty poukazuje na vytrácení respektu ze společnosti. "Jágrova „kauza“ ukázala víc – že se ze společnosti vytrácí respekt. Čtvrtstoletí po listopadové revoluci se navzájem víc a víc kádrujeme. Země se polarizuje, a tak se dělíme na sluníčkáře, kteří by chtěli nejraději na hranicích stát s chlebem a solí, a ty, kteří by kvůli migrantům vyhlásili mobilizaci. Dělíme se na babišovce a na ty, kteří šéfovi hnutí ANO neřeknou jinak než Bureš. Na milovníky prezidentových bonmotů a na ty, kteří teď Hrad považují za obyčejnou palušu v noblesních kulisách...," domnívá se. 

"Je úplně jedno, kdo na Čapí hnízdo přijede a políbí prsten kmotrovi. I kdyby tam svobodně přijel třeba svatý Petr, nebo Matka Tereza. Vždy si zaslouží kritiku. Pokud je to stále k nepochopení, tak ještě jiný, třeba český příklad. I kdyby na farmu přijel Karel Schwarzenberg, nebo zesnulý Václav Havel, slyšeli by ode mne to samé, co Jágr. Tedy přibližně toto: „Děláte blbost. Chováte se amorálně. Jen pomáháte Babišovi žehlit problém, který si sám způsobil a který šetří policie," kontruje mu Kmenta. 

Jágr si fotku zveřejnil na síti instastories, to znamená, že fotografie v aplikaci zůstává jen 24 hodin a pak mizí. Andrej Babiš sám pak Jágrovu návštěvu zmínil, když v médiích tvrdil, že se mu tam líbilo.

"Stojí za to zopakovat základní věc, kterou komentátor Sára – stejně jako Jágr – zcela pomíjejí. Ta farma byla postavena zčásti z veřejných peněz určených pro malé a střední podnikatele. Farma na to dostala dotaci bezmála 50 milionů korun. Policie však nyní shromáždila důkazy, že šlo o úmyslný podvod, jak dostat z veřejných zdrojů peníze, protože vlastník projektu nebyl malý a střední podnikatel. Na dotaci tedy neměl nárok a dopustil se podvodu, který se v normální společnosti trestá odnětím svobody," vysvětluje své stanovisko Kmenta. 

"Vzájemný respekt je tedy na místě. V téhle zvláštní symbióze dvou odlišných hrdinů naší doby jde totiž nejen o svobodu pana Jágra, ale hlavně o padesátimilionový dotační podvod, který se svobodně rozhodl učinit – jak je o tom přesvědčena policie – politik, podnikatel a mediální magnát Andrej Babiš," uzavírá.

Policie na začátku měsíce požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka právě v souvislosti získání dotací na stavbu multifunkčního areálu farmy Čapí Hnízdo.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Ostře sledovaná kauza v Moskvě: Ladislav Špaček se zastal Putina, Rusové…

16.07.2018 17:22 Aktualizováno Praha – Předávání medailí vítězům fotbalového mistrovství světa vyvolalo pořádný rozruch. Podle…

"Tydýt" Pavlásek se naváží do Babiše: Zloději, tuneláři, mafiáni,…

16.07.2018 14:50 Aktualizováno Praha - Lukáš Pavlásek se proslavil jako stand-up komik. Do paměti řady Čechů se ale zapsal…

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama