Tupost, ignorance, trapnost, hýkání. Známý bojovník proti islámu to pěkně schytal. A pak napsal...

Praha – Velkou pozornost vyvolala akce Martina Konvičky a jeho příznivců před brněnskou mešitou. Jeho nově založená Iniciativa, která navazuje na rozpuštěný Blok proti islámu, v úterý pořádala oslavu konce ramadánu počesku. Největší kontroverze vyvolalo veřejné pálení Koránu. Akci okomentoval i novinář a reportér České televize Jan Moláček. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Martin Konvička

Moláček na svém facebookovém profilu uvedl, že do jisté míry chápe zdrženlivost Jihočeské univerzity vůči panu Konvičkovi. Právě na ní známý bojovník proti islámu působí jako pedagog. „I když si myslím, že nejpozději v úterý odpoledne měl přetéct i její - značně objemný - pohár trpělivosti. Koho ale nechápu vůbec, jsou jeho studenti," přiznává.

Psali jsme:  

Podivuje se nad tím, že jsou opravdu ochotní sedět v posluchárně „tváří v tvář někomu, koho viděli bořit veškeré myslitelné meze trapnosti na akci, kde bylo oplzlé hýkání nad chuděrkami ve spodním prádle předehrou k ještě ubožejšímu (pokud je to vůbec možné) pokusu zapsat se do dějin jako ten, komu se skutečně podařilo vyprovokovat násilí a krveprolití."

„Nedokážu si představit, že bych jako univerzitní student byl ochoten vyslechnout byť jednu jedinou další přednášku či seminář s někým, kdo nachází inspiraci v rituálu pálení knih - této odvěké oslavě tuposti a ignorance oblíbené ve všech režimech, které tupost a ignoranci vzývaly coby vrcholnou ctnost," přiznává novinář.

Chápe prý, že se akademičtí funkcionáři chtějí vyhnout únavnému sporu o to, „co je ještě legitimní politická činnost a jaké minimum důstojnosti by univerzitní vyučující měl na veřejnosti zachovávat, ale od rebelského a svobodomyslného studentského živlu bych smířlivost vůči něčemu takovému nečekal".

„Nevím, jestli mám mezi přáteli či sledujícími někoho, koho se to týká, ale fakt by mě moc zajímalo, jestli to opravdu studenti a studentky berou tak odevzdaně, jak se zvenčí zdá," ptal se na konec Moláček.

Kritických slov si brzy všiml i sám Konvička. Moláčkův text okomentoval slovy: „Tak ten hučí jak piliňáky ..."

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už seš trapnej. Lepší bude, když budeš jenom zpívat. Klus dál tepe Babiše,…

17.08.2018 11:22 Aktualizováno Praha - Písničkář Tomáš Klus se poslední dobou velmi často vyjadřuje k politice. A jeho fanoušky to…

Zemřel Drahoslav Makovička, autor scénářů k filmu Anděl s ďáblem v těle a…

16.08.2018 21:09 Jihlava - V pondělí zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička. Bylo mu 90 let. Makovička…

Díky kratší rodičovské má víc matek lepší práci i výdělky

16.08.2018 19:43 Praha - Kvůli možnosti zvolit si kratší rodičovskou dovolenou se v Česku zkrátila průměrná doba…

Klus se diví: Bojkot? Já nikoho k ničemu takovému nevyzýval

15.08.2018 10:55 Praha - Zpěvák Tomáš Klus se podivuje nad tím, jaké debaty se rozproudily kolem jeho osoby a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama