25 tisíc měsíčně? EET zlikviduje živnostníky, naříká podnikatelka

Praha - Senátní klub ODS ve spolupráci s Aliancí evropských konzervativců a reformistů, Asociací podnikatelů a manažerů a revue pro pravicovou politiku Pravý břeh dnes uspořádal konferenci k registračním pokladnám/EET přímo v Jednacím sále Senátu PČR.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

První panel zahájil předseda ODS Petr Fiala, který jasně vysvětlil, proč jsou registrační pokladny škodlivé: „Stejně jako v Chorvatsku, nepovedou k lepšímu výběru daní, spousta živnostníků bude muset skončit. Tím se zhorší dostupnost služeb pro všechny občany. Stát bude navíc v roli velkého bratra mít k dispozici obrovské množství dat, která jsou snadno zneužitelná," upozorňuje Petr Fiala.

Senátor Jaroslav Kubera varoval před stále větším okem „velkého bratra". „Registrační pokladny jsou jen první krok. Tento trend stále většího dozoru nad občany bude pokračovat. Svoboda se lehce ztrácí a těžko získává," řekl senátor.

„Elektronická evidence tržeb je diskriminující, protože zasáhne ty malé, a velkým naopak pomůže. Elektronická evidence tržeb je prostě škodlivá zbytečnost a pokus zavést ji považuji za státní zvůli," řekl předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek.

Efekty zavedení EET v Chorvatsku

Levicová vláda chce efektivnější výběr daní díky zavedení EET? Ať se podívá na Chorvatsko. Myslíte si, že bude úspěšná? My rozhodně ne.

Posted by Občanská demokratická strana on 15. září 2015

Fakt, že registrační pokladny budou pro mnohé živnostníky likvidační, potvrdila i šperkařka z Domažlic Petra Fenclová: „Pro mě to znamená náklady přibližně 25 000 korun, to je pro mě spousta peněz. Často prodávám na jarmarcích, kde internet není. Potom budu muset doma trávit hodiny, abych všechny účtenky odeslala do centrálního registru."

V druhé části konference vystoupil například hlavní ekonom skupiny Roklen Fin. Lukáš Kovanda: „Podíl šedé ekonomiky je v České republice 15 %. Ve Švédsku, které je nám dáváno za vzor, je to 14 %. V Chorvatsku míra šedé ekonomiky dosahuje neuvěřitelných 28 %. Eliminaci šedé zóny ekonomiky pomáhá mnohem více například nižší daňové zatížení a dobře fungující instituce, nikoliv opatření typu registračních pokladen."

„Chorvatská ekonomika trpí řadou problémů. Data Eurostatu potvrzují, že registrační pokladny výběru daní nepomohly, naopak. K obrovským daňovým únikům dochází zejména na straně velkých holdingů. Jak tomu zamezit, ale vláda neřeší," tvrdí analytička Lenka Zlámalová.

Témata: ODS | firmy | živnostníci
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kajínek má novou práci? Kmenta je zděšený a mluví o byznysu se strachem

19.07.2018 13:57 V České republice existuje řada firem, které se zabývají mimosoudním vymáháním pohledávek. Jedna na…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 12:33 Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Při nehodě v centru Prahy bylo na stavbě v Mikulandské ulici 45 lidí

18.07.2018 16:31 Praha - V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské ulici v Praze zřítila při rekonstrukci dvě…

Tygry z klecí zřejmě někdo úmyslně pustil, tvrdí majitel bioparku

18.07.2018 15:32 Klamoš (Hradecko) - Pondělní útěk lva a dvou tygrů z klecí v Bioparku Štít na Hradecku má podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama