Chomutov se připravuje na uprchlíky, buduje shromaždiště

Chomutov – Policie v ústeckém kraji jen v září zadržela asi 400 uprchlíků, kteří se pokoušeli dostat do Německa. V kraji zatím žádné zařízení pro uprchlíky není. V krátké době bude otevřena ubytovna, která vzniká z bývalé věznice v Drahonicích u Lubence na Lounsku. Kromě toho vzniká i shromaždiště běženců v Chomutově.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Podle mluvčího chomutovského magistrátu Jana Rödlinga policie zřídila přechodná místa pro uprchlíky v Ústeckém kraji. Shromaždiště běženců v areálu tzv. KORDů u nemocnice však nebude sloužit jako ubytovna.

Budova patří státu, právě policie má právo s ní hospodařit. Objekt je prý zabezpečen a policie zajistí všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po městě ani jeho okolí. „Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje," uvedl ředitel chomutovských strážníků Jaroslav Peleška.

Policisté s lidmi na místě vyřídí záležitosti týkající se azylového řízení. „Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky," popsal Peleška.

Zařízení pojme asi 80 lidí, podle policie je to příprava na možný příliv cizinců. Ten by podle ministra vnitra Milana Chovance mohl přijít na jaře. Chomutovský primátor Daniel Černý oceňuje, že ministerstvo vnitra nečeká, až nastane problémová situace, ale už teď je na vše připravena.

Témata: chomutov | uprchlíci
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 14:53 Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 08:28 Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

Rozhovor: Legalizace prostituce v Česku? Je to jen práce, holky jsou…

17.07.2018 08:16 Otázka prostituce v Česku je dlouhodobě jednou z nejkontroverznějších. Každá nová vláda ji řeší…

Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle,…

16.07.2018 19:06 Aktualizováno Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama