"Islamisty z ČR vyhostit!" Útok v Olomouci má ostrou dohru

Olomouc - Slovní napadání aktivistů skupinou 15 až 20 zahraničních studentů, ke kterému došlo v pátek v centru Olomouce, má ostrou dohru. Podle docenta Martina Konvičky je třeba všechny islamisty z České republiky vyhostit. Uvedl to v prohlášení, které na svých stránkách zveřejnila iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN).

Přidejte svůj názor 186 komentářů

Ilustrační foto

Skupina 15 až 20 zahraničních studentů v pátek odpoledne v centru Olomouce slovně zaútočila na dva aktivisty, kteří naproti radnici postavili stánek s peticí proti kvótám na imigranty. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a policie zjišťuje, zda cizinci nespáchali přestupek. Organizátoři petice tvrdí, že jim zahraniční studenti zdemolovali stánek. Na cizince podali trestní oznámení.

Podle IVČRN na místě zasahovala čtyři policejní auta. "Dva aktivisté zrovna rozbalovali petiční stánek s peticí proti kvótám na imigranty, když byli napadeni organizovanou skupinkou přibližně 20 muslimů. Mladí muslimové na Horním náměstí v Olomouci již na aktivisty čekali. Už ve čtvrtek je totiž na stejném místě několik z nich obtěžovalo a vulgárně uráželo. Křičeli mimo jiné: „Nemůžete nás tu nechtít. Máme tolik peněz, že to tu celé koupíme.Za pár let budete naši otroci!" uvedla iniciativa v tiskové zprávě.

Psali jsme:  

"V pátek kolem 15 hodiny byli dva aktivisté Eva Hrindová, zakladatelka skupiny Naštvané matky a člen IVČRN Petr Bukvaj napadeni mladými muslimy. Ti přišli a s velkým k začali do všeho kopat a petiční stánek tak poničili. Zastavil je až rázný přístup policistů, kteří útočníky zpacifikovali. Na místo kvůli jejich útoku musely přijet čtyři hlídkové vozy. Napadení členové IVČRN následně podali na muslimské útočníky trestní oznámení. Tito „kultivovaní a umírnění" muslimové – studenti naší české vysoké školy – ukázali tolik fanatismu a agrese, že se musíme ptát: Jak se budou chovat ti nekultivovaní fundamentalisté? Nenecháme se zastrašit, naopak. Toto je důkaz toho, že čím více muslimských imigrantů, tím méně bude na ulicích bezpečno. Po celé ČR stále a veřejně organizujeme sběr podpisů pod petici proti kvótám na imigraci, které znamenají 30 000 imigrantů do ČR každý rok," dodala iniciativa.

Islamisty je prý třeba z ČR vyhostit

V reakci na páteční incident iniciativa na svých stránkách zveřejnila text docenta Martina Konvičky, který tvrdí že útok je jasným důkazem toho, že obavy z agresivity islámské ideologie jsou naprosto oprávněné.

"Útočníci bránili organizátorům petice v naplňování jednoho ze základních ústavních práv občanů, práva petičního, a tím dokázali, že neakceptují základní hodnoty, na nichž stojí demokratické zřízení v naší zemi. Je znepokojivé, že se jednalo o universitní studenty. Ti jsou obecně pokládáni za elitu mezi tuzemskými muslimy a například zástupci bezpečnostních služeb je pokládají za menší bezpečnostní riziko, než jaké představuje současná vlna imigrantů ze Středomoří," uvedl v textu nazvaném "Islamisty je třeba z ČR vyhostit a ne přijímat tisíce dalších!"

Psali jsme:  

"Iniciativa Islám v ČR nechceme vyzývá vedení University Palackého, aby se k incidentu postavilo čelem a vyloučilo všechny studenty, kteří se zúčastnily útoku na petiční stánek, včetně zcela nepřípustného agresivního verbálního útoku na občany České republiky – kdo nectí základní hodnoty demokratické společnosti, nemá právo být členem akademické obce. Současně vyzýváme příslušné státní orgány, aby zahájily proces vyhoštění útočníků. V neposlední řadě vyzýváme rektory českých universit, ministerstvo školství a vládu, aby neprodleně přehodnotili současnou praxi při přijímání zahraničních studentů z islámských zemí – ekonomický přínos pro university nevyváží útoky vůči Ústavě a demokratickému zřízení země," dodal Konvička.

Témata: Muslimové | islám | olomouc
Vstupte do diskuze (186)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaslepenost čecháčkovstvím, pitomé a falešné národovectví, uřvaní vůdci.…

24.06.2018 18:30 Praha - Herečka Daniela Kolářová, která se do paměti Čechů zapsala třeba díky filmům Na samotě u…

Zeman omlátil České televizi o hlavu svůj mistrovský kousek. A tentokrát…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Netradiční tajemná tisková konference prezidenta Miloše Zemana, při níž byly spáleny…

"Ty budeš holčičko dělat, co ti řeknu!" Chcete konečně pravdu o zaujatosti…

21.06.2018 22:10 Aktualizováno Praha - Moderátorka Světlana Witowská se do paměti Čechů nejvíce zapsala předvolebním duelem mezi…

Já jsem z toho úplně vedle, přiznal Kraus. A to byl jen začátek

21.06.2018 09:01 Aktualizováno Praha - Baviče a moderátora Jana Krause zaujalo několik zpráv, které se v uplynulých dnech objevily…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama