Viník vraždy Němcova a sestřelení letu MH17? Tady je

Praha - Bývalý soudce Nejvyššího správního soudu a expředseda Československé strany socialistické Jiří Vyvadil si dal do souvislostí vraždu Putinova kritika Borise Němcova a sestřelení malajsijského letu MH17 nad Ukrajinou. Na co přišel?

Přidejte svůj názor 93 komentářů

V pátečních nočních hodinách se v Moskvě stala politická vražda. Střelec popravil bývalého vicepremiéra Borise Němcova. Lidé nosili od ranních hodin na pietní místo květiny a transparenty proti Putinovi.

Vyvadil na svém blogu připomíná, že když došlo k sestřelení letadla Malaysia Airlines 17 (MH17) nad Ukrajinou, poté, co vznikla naprosto hysterická reakce obviňující Rusko či povstalce v Doněcku či Luhansku, si položil otázku: Cui bono? Tedy kdo má na tom prospěch?

"Závěr, že letadlo sestřelili povstalci či Rusové, potřebovaly USA, Ukrajina, či Západ, ale rozhodně ne Rusko. Hned vzápětí vypukla hysterie, na základě které byly proti Rusku vyhlášeny sankce. Roztomilé je, že dodnes viník sestřelení nebyl zjištěn. Bylo to v zájmu Ukrajiny pro posílení protiruských nálad... USA jasně řekly, že pachatelem bylo Rusko, ale neprokázaly toto tvrzení, což je u nich normální," vzpomíná.

Předchozí události si dal dohromady s vraždou kritika ruského prezidenta Vladimira Putina, Borise Němcova, který je podle Vyvadila jeden z z těch, kteří za vlády ožralky Jelcina přivedl zem k bankrotu. "Řekl bych, že je to jeho nejúspěšnější politický comeback, jakkoliv to zní tvrdě. Lidé této skupině z doby Jelcina nejsou ochotni odpustit naprostý kolaps a ponížení Ruska. Neoliberání koncepce mechanicky převedená do Ruska přivedla největší zemi světa ke kolapsu," píše na blogu na idnes.cz.

"Každý chápe, že pro USA je Rusko nepřítel číslo 1. Je totiž jedinou zemí světa, která mu po vojenské stránce kategoricky vzdoruje. USA budovaly čtvrtstoletí unilaterální svět svého panství. Zahajovaly, zpravidla bez souhlasu Rady bezpečnosti jednu ničivější válku za druhou (Irák, humanitární bombardování Srbska, Libye atd.) a nechtějí se této pozice vzdát," dodává.

USA podle něj chtějí za každou cenu Rusko ponížit a zničit, tudíž v zájmu USA je údajně přirozeně vražda Borise Němcova v předvečer původně předpokládané barevné manifestace v Moskvě ideální varianta.

Nepopírá ani, že by za jeho vraždou mohla stát CIA. "Vše je možné. Ale jedno je jisté. Prezident Putin má 85 % podpory... Lidé typu Němcova, Navalného, Gasparova, které zajímají tolika západní média, jej nemohou absolutně ohrozit. V zemi neznamenají nic. Nevím, kdo nechal Němcova zavraždit, ale pro USA je to velmi výhodné. Takže CIA? Proč ne?" uzavírá Vyvadil.

Vstupte do diskuze (93)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 11:41 Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama