Osud práv v Plzni? Řešení! Zvážíme všechny alternativy

Plzeň - Rektorka ZČU Ilona Mauritzová a děkan Fakulty právnické Jan Pauly se sešli s náměstkem ministra školství pro vysoké školy Ivanem Wilhelmem, aby společně projednali další postup ve věci stanoviska akreditační komise k Fakultě právnické. Pro Mediafax to v pondělí potvrdila mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Ministerstvo školství ústy svého náměstka přislíbilo univerzitě součinnost při řešení otázky zajištění pokračování ve studiu pro studenty Fakulty právnické. Ministerstvo je podle slov náměstka ministra připraveno řešit společně s univerzitou všechny možné alternativy, obě strany jsou si vědomy závažnosti situace, kterou nelze podceňovat.

"Náměstek Wilhelm na schůzce oznámil, že ministerstvo školství zašle Západočeské univerzitě oficiálně písemné stanovisko akreditační komise s žádostí o vyjádření. Univerzita toto stanovisko poskytne Fakultě právnické a požádá ji o rozbor, který následně zašle ministerstvu," řekla mluvčí Kvapilová.

"Možné varianty řešení však nemůže univerzita ani ministerstvo sdělit studentům dříve, než je projedná s dalšími dotčenými subjekty a než ministerstvo vydá svoje rozhodnutí k verdiktu akreditační komise, na což má ze zákona lhůtu 30 dnů. Do té doby bude univerzita spolu s ministerstvem na variantách řešení pracovat," dodala mluvčí Kvapilová.

Témata: Dobeš, Josef
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama