Mostečtí středoškoláci jsou podhoubím extremismu

Most - Střední škola technická v Mostě-Velebudicích se stala podhoubím extremistických hnutí. Novinářům to dnes řekl šéf mostecké policie Jiří Volprecht. Akcí nacionalistických uskupení se podle něj účastní řada absolventů školy i deset až 15 současných žáků.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

U školy se loni odehrála hromadná bitka mezi Čechy a Romy a stala se tam řada menších incidentů s extremistickým podtextem. Škola problémy připouští.

Do Velebudic Ústecký kraj od loňského léta převedl i žáky z učiliště z Meziboří, čímž se problém podle policie ještě zvětšil. "V Meziboří studovala řada lidí z Litvínova, kde je také silné centrum podobných aktivit, a teď přesídlili do jednoho velkého areálu. Je to podhoubí podobných hnutí," řekl novinářům Volprecht.

Teď má škola zhruba 1200 žáků. Například na akcích pořádaných krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti se v poslední době schází tvrdé jádro, které čítá kolem 200 lidí z celé země. Policie odhaduje, že velebudickou školou prošly řádově desítky z nich.

Problém není ani tak v počtu stoupenců krajní pravice, ale spíš v jejich vlivu na okolí. Potíže nejsou zanedbatelné, protože jde o mladé lidi, kteří se snadno nechají ovlivnit svými spolužáky či staršími přáteli. Snadno pak na cestu extremismu sklouznou, aniž by na tom viděli něco špatného.

Témata: extremismus
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama