Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky akreditaci nedostane, rozhodla komise

Praha - Akreditační komise ministerstva školství zamítla žádost Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) bývalého proděkana plzeňských práv Karla Eliáše o nový magisterský obor, informovala agenturu Mediafax šéfka komise Vladimíra Dvořáková. Škola chtěla otevřít obor všeobecného práva.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Žádost byla zamítnuta. Než někde vznikne magisterské studium, požadujeme, aby se tam rozvíjela odborná a vědecká činnost a vzhledem k tomu, že se škola ničím takovým nezabývala, tak tam samozřejmě nemá ani žádné výsledky," vysvětlila rozhodnutí komise Dvořáková.

Komise poukazuje na fakt, že magisterské studium musí na něco navazovat. "Je to zatím neoficiální. Teprve budeme rozhodnutí zdůvodňovat," dodala Dvořáková.

Akreditační komise ministerstva školství neprodloužila minulý týden plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Komise tvrdí, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo, kterému nezbývá, než stanovisko komise potvrdit.

"Žádná souvislost, o tom že by mělo něco vzniknout a tím že se zruší plzeňská práva, není," upozornila Dvořáková.

V případě, že se plzeňská právnická fakulta skutečně zruší, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim dokončení studia. Studenti současných pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama