Žáci a studenti mají pololetní prázdniny

Praha - Přestože žáci základních a středních škol dostali pololetní vysvědčení už v úterý, den pololetních prázdnin si užijí v pátek. Dohromady s víkendem je tak čekají tři dny volna.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Část školáků si však odpočine od výuky delší dobu. Na den pololetních prázdnin společně s víkendem totiž některým z nich naváže týden jarních prázdnin.

Na pololetní prázdniny navážou jarní prázdniny dětem a studentům z Prahy 1 až Prahy 5, Blanska, Brna, Břeclavi, Hodonína, Vyškova, Znojma, Domažlic, Tachova, Loun, Prostějova a Karviné.

Další turnus jarních prázdnin se uskuteční v termínu 13. 2. až 19. 2. V této době budou mít volno děti z Prahy 6 až Prahy 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova a z Frýdku-Místku.

Školáci z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, Prahy-východ, Prahy-západ, Mělníka, Rakovníku, Plzně-města, Plzně-severu, Plzně-jihu, Hradce Králové, Teplic a Nového Jičína budou mít volno v termínu od 20. 2. do 26. 2.

V týdnu od 27. 2. do 4. 3. budou mít volno ve školách v České Lípě, Jablonci nad Nisou, Liberci, Semilech, Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči, Žďáru nad Sázavou, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Písku, Náchodě a Bruntále.

Jarní prázdniny na začátku března, přesně v období od 5. 3. do 11. 3., budou mít děti v Mladé Boleslavi, Příbrami, Táboře, Prachaticích, Strakonicích, Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Olomouci, Šumperku, Opavě i Jeseníku.

Jako poslední nastoupí od 12. 3. do 18. 3. na prázdniny děti v Benešově, Berouně, Rokycanech, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Klatovech, Trutnově, Pardubicích, Chrudimi, Svitavách, Ústí nad Orlicí a v Ostravě-město.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Zásadní změna státní maturity? Ministr Plaga se inspiroval anglosaským…

28.06.2018 16:33 Praha - Diskusi o možných úpravách státních maturit avizoval ministr školství Robert Plaga (ANO) v…

Hospodaření Fondu vzdělávání? V proplácení stáží něco nesedí, zjistil NKÚ

25.06.2018 14:28 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil hospodaření Fondu dalšího vzdělávání (FDV) v letech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama