Před budovou právnické fakulty v Plzni demonstrovalo 300 studentů

Plzeň - Více než 300 studentů se sešlo ve čtvrtek po poledni před budovou plzeňské právnické fakulty, aby hlasitě vyjádřili nesouhlas s rozhodnutím akreditační komise, která fakultě neprodloužila magisterský studijní obor a prakticky ji tak odsoudila k zániku.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Demonstrace měla bouřlivý charakter, postupně přicházeli na místo další a další lidé. Studenti pískali na píšťalky, křičeli hesla, měli v rukou transparenty s hesly - například "Nechte nám naše práva," "Dvořáková, děkujeme, odejděte," "Očerňování na objednávku musí skončit," Milujeme naši Alma Mater," "Co jsme vám udělali," nebo "Naši fakultu si vzít nedáme."

Setkání studentů proběhlo bleskově, všichni se svolali na místo během hodiny především prostřednictvím sociálních sítí. Na místě studenti podepisovali prohlášení proti rozhodnutí akreditační komise, které studenti pošlou na ministerstvo.

Na akci byli přítomni i pedagogové fakulty včetně děkana Jana Paulyho.

Studenti vyzvali ministra školství, aby se sešel s vedením univerzity i právnické fakulty a znovu projednali celkovou situaci nezávisle na rozhodnutí akreditační komise. "Jen dva režimy v naší republice v minulosti zavíraly vysoké školy, byl to fašismus a komunismus," prohlašovala na setkání jedna ze studentek. Na závěr hodinové demonstrace vytvořili studenti živý řetěz kolem celé budovy právnické fakulty, aby tak symbolizovali, že si ji nenechají vzít.

Děkan Jan Pauly studenty ujistil, že rektorka univerzity Mauritzová už iniciovala osobní setkání s ministrem školství. "Fakulta ve spojení s univerzitou chystá právní i vyjednávací kroky, jak postupovat v celé věci," řekl Pauly. Podrobnosti zatím neuváděl. Vedení fakulty podle Paulyho bude i nadále připravovat přijímací zkoušky pro příští akademický rok. Přijímací řízení nemusí proběhnout v červnu, zkoušky se mohou konat klidně až v září.

Témata: Školství | Demonstrace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset přijímat i dvouleté děti. Zákon podepsal prezident

31.07.2018 15:39 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu školského zákona. Start reformy financování…

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama