Smutný ministr Pospíšil: Kvalitní vyučující z fakulty utekli, spory trvaly

Praha - Rozhodnutí akreditační komise ministerstva školství neprodloužit plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu nepřekvapilo ministra spravedlnosti a bývalého děkana školy Jiřího Pospíšila (ODS). Ve středu uvedl, že takový výsledek předpokládal.

Přidejte svůj názor

Jiří Pospíšil

"Z rozhodnutí jsem smutný, protože jsem se snažil dát fakultu během jednoho roku dohromady, to se také podařilo. Bohužel další vedení fakulty školu postupně destruovalo a musím říct, že jsem tento výsledek předpokládal," řekl novinářům Pospíšil.

Jako hlavní příčinu problémů na plzeňských právech vidí jejich bývalý děkan v nevůli dohody v rámci akademické obce. Ta se prý rozštěpila na proreformní část a skupinu, která reformy odmítala. Tato neshoda vyústila v odchod několika kantorů.

"Ze školy v posledním roce odešlo na třicet kvalitních vyučujících, což fakultu ohrozilo," řekl Pospíšil s tím, že se sám snažil spory vyřešit, k čemuž však ze strany fakulty nebyla dostatečná vůle.

Akreditační komise ministerstva školství ve středu oznámila, že neprodloužila plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Komise zastává názor, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo školství.

V případě, že bude plzeňská právnická fakulta skutečně zrušena, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim tak dokončit studium. Studenti stávajících pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama